Nihan Belgin’in Yeni EP’sinden İlk Teklisi “Zeus Çok Kızgın (Akustik)” Yayında

Yönetmen, senarist, yapımcı ve oyunculuğunun yanı sıra şarkıcı ve şarkı yazarı olan Nihan Belgin, eski şarkılarının akustik versiyonlarından oluşan yeni EP’sinden ilk teklisini dinleyiciyle buluşturdu. “Zeus Çok Kızgın (Akustik)” yayında.

Nihan Belgin bugüne kadar yayınlanan üç şarkısını yalın bir hale getirerek akustik formatta yeniden kaydetti. Akustik serinin ilk şarkısı ise Nihan Belgin’in “Zeus Çok Kızgın” adlı ilk single’ı oluyor. Şarkının orijinali karanlık synth melodilerini süsleyen soft vokaller ile alternatif pop ve elektronik müzikten esintiler taşırken mitolojik metaforlarıyla da dünyanın içinde bulunduğu kirli duruma bir bakış sunuyor.

Oscar Wilde’ın “Müzik, hissin uğultusudur.” cümlesinden ilhamını alan teklinin söz ve müziği Nihan Belgin’in kaleminden dökülüyor. Parçanın düzenlemesi ise Cevdet Alanbay’a ait.

Nihan Belgin’in üç parçadan oluşacak yeni EP’si Hissin Uğultusu (Akustik)’ten ilk teklisi ”Zeus Çok Kızgın” BBI Music Co. etikeyle tüm dijital platformlarda dinlenebilirken, video klibi ise YouTube’da sanatçının kendi kanalı üzerinden yayınlanacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish