Nick Cave’in Alexandra Palace Performansından Etkileyici Bir Bölüm Paylaşıldı

Nick Cave’in, Alexandra Palace’da gerçekleştirilen ve yarın canlı yayımlanacak solo piyano performansından ‘Galleon Ship’ şarkısının görüntüleri yayın öncesi paylaşıldı.

“Idiot Prayer” ismiyle yayımlanacak performansta Cave, kariyeri boyunca Bad Seeds’den Grinderman’dan ve erken dönem nadir şarkılar da dahil olmak üzere en son 2019 tarihli albümü ‘Ghosteen’e albümüne kadar eşsiz bir içerikle izleyici karşısında olacak.

Filmden paylaşılan bölümde, Cave piyano başında ‘Ghosteen’ parçasını icra ederken, boş salonun performansa kattığı ürpertici atmosfer görülmeye değer.

Cave daha önce performansla ilgili olarak, geçen yıl boyunca gerçekleştirilen ‘Conversations With…’ etkinliklerinde şarkıları yeniden keşfettiğini hissetmesinin projeye ilham olduğunu belirtmiş sonrasında yaşanan karantina sessizliğin içinde ise şarkıları sadece kaydetmek değil, aynı zamanda onları filme alma fikrini de ortaya çıktığını söylemişti.

Böylelikle görüntü yönetmeni Robbie Ryan, sesçi, Dom Monks ve editör Nick Emerson, bir şekilde işe geri dönmenin mümkün olduğu anda çekim yapmak niyetiyle bir araya gelmişler.

Londra’daki ikonik mekanının batı salonunda gerçekleşen konser 23 Temmuz’daki çevrimiçi yayınından sonra yayımlanmayacak.

Biletler ve daha fazla bilgi için Cave’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıda, performanstan paylaşılan ‘Galleon Ship’ görüntülerine göz atabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish