New Wave Of British Heavy Metal’in İlham Verici Tarihini Anlatan Yeni Bir Kitap Geliyor

New Wave Of British Heavy Metal’in yükselişi ve düşüşünü anlatan yeni bir kitap Constable tarafından Şubat ayında yayınlanacak.

Guardian/Spectator/The Quietus yazarı Michael Hann tarafından yazılan “Denim and Leather: The Rise and Fall of the New Wave of British Heavy Metal” isimli kitap, ‘İngiliz heavy rock’ının en büyük günlerinin kesin hikayesini’ okuyucuyla buluşturuyor.

Sözlü bir tarih niteliği de taşıyan kitap, dönemin baş aktör ve ilham kaynağı isimleri Jimmy Page (Led Zeppelin), Ritchie Blackmore (Deep Purple), Rob Halford (Judas Priest), Joe Elliott (Def Leppard), Cronos (Venom), Phil Mogg (UFO), Biff Byford (Saxon), Lars Ulrich (Metallica) ve daha birçok ismin düşünce ve görüşlerine yer veriyor.

Yayıncılar ise kitabı şu sözlerle tanımlıyor, “Denim and Leather’da bu yıldızlar kendi hikayelerini – kibir ve felaket, hırs ve başarı üzerine parlak, komik hikayelerini – anlatıyor ve 1970’lerin sonundan 1980’lerin başına kadar geçen bir avuç yılda, taşradan tayt pantolon giyen alışılmadık görünüşlü bir grup herif, ağır müziği sonsuza dek değiştirdi.”

Def Leppard gitaristi Phil Collen ise, “Denim and Leather, zaman içinde bir anı ve en parlak dönemini yaşayan bir müzik türünü yakalıyor” diyor ve ekliyor, “Kitap, doğrudan ilk ağızdan dürüst bir tasvir. İlginç olan, insanların kendi kimliklerini keşfetmeye çalışmasıydı. Kitap, bunu deneyimleyen insanlar tarafından özetleniyor.”

Classic Rock

What's your reaction?

tr_TRTurkish