NBA tarihinde yaşanmış en acı sakatlıklar

Harika anlar izlediğimiz NBA sahnesinde, içimizi burkan anlar da yaşanmıyor değil. İşte o anlardan hiç unutulmayacak kadar trajik olanlar.

Derrick Rose

En genç MVP unvanını elinde bulunduran Derrick Rose, belki de NBA tarihinin gördüğü en delici guard’lardan biri. Ama yaşadığı talihsiz sakatlık onu sekteye uğrattı. Binlerce hayranını da gözyaşlarına boğdu. 76ers karşısındaki maçta sol diz ön çapraz bağlarını yırttı. İşte o acı dolu, unutulmayan görüntüsü:

derrick rose injury ile ilgili görsel sonucu

Joe Johnson

2005 yılında Suns için ter akıtan Joe Johnson, Dallas maçı sırasında smaca gidiyor ve hiç beklenmedik bir şekilde yüz üstü düşüyor. Gözünün aldığı hal her şeyi açıklıyor:

joe johnson injury ile ilgili görsel sonucu

Shaun Livingston

Charlotte Bobcats’a karşı Los Angles Clippers için oynayan Shaun Livingston, tüm zamanların en korkunç diz sakatlıklarından birini yaşadı. Attığı turnike sonrasında yere talihsiz bir şekilde düşen oyuncunun dizi ters yöne döndü:

shaun livingston injury ile ilgili görsel sonucu

Paul George

ABD Milli Takımının kendi arasında yaptığı hazırlık maçı sırasında blok yapmaya çalışması sonucunda dengesiz bir şekilde yere düşmüş ve çok acı bir sakatlık yaşamıştı Paul George:

paul george injury ile ilgili görsel sonucu

Greg Oden

NBA tarihine damga vuracağı düşünülüyordu fakat dizinden yaşadığı bu acı sakatlık ona engel olmuştu:

greg oden injury ile ilgili görsel sonucu

Andrew Bogut

Bastığı smaç sonrasında potaya tutunmayı başaramayıp çok kötü bir şekilde yere düşen Bogut birden fazla yerinden (kırık bir el, çıkık dirsek ve burkulmuş el bileği) sakatlanmıştı. Gerçekten izlemesi bile zor olan bir andı. Ve elbette oyuncunun kariyerini oldukça olumsuz etkilemişti. Oyuncu, sakatlığının üstünden yıllar geçse de hâlâ acı çektiğini söylüyor:

andrew bogut injury ile ilgili görsel sonucu

Andrew Bynum

Maalesef yaşadığı bu talisiz sakatlık onun kariyerini bitirmişti. Yerde acılar içinde kıvranışı hâlâ birçok kişinin kulaklarından silinmez.

Gordon Hayward

Kariyerine yeni bir pencere açıp Boston Celtics’i seçen Hayward yeni takımıyla çıktığı ilk maçta çok büyük bir sakatlık yaşamıştı. Ayak bileği kırılan süper yıldızın acı dolu anları akıllardan silinmeyecek kadar zorluydu herkes için. Ama yeniden sahalarda ter dökmeye devam ediyor, fakat eski performansını yakaladığını söylemek oldukça zor:

gordon hayward sakatlık ile ilgili görsel sonucu

What's your reaction?

tr_TRTurkish