Metallica, Black Albüm 30. Yıl Setinden Üç Yeni “The Unforgiven” Yorumu Paylaştı

Metallica, yaklaşan görkemli Black Album 30. yıl dönümü koleksiyon setinden “The Unforgiven” şarkısının üç yeni cover versiyonunu paylaştı.

1991 tarihli albümün ağır toplarından olan “The Unforgiven”, taslak miksinin yanı sıra koleksiyonda üç farklı yorumla yer alıyor.

Indie rock grubu Diet Cig, orijinaline oldukça sadık olan çarpıcı bir versiyon sunarken, iki kız kardeşten kurulu Ha*Ash, hem İngilizce hem de İspanyolca şarkı söylerken, klasik country ve geleneksel Meksika müziğini şarkıya adapte ediyor.

Diğer yorum ise Bollywood bestecisi/yapımcısı Clinton Cerejo ve şarkıcı-söz yazarı Bianca Gomes ikilisi Shor Police ile Hintli rapçiler Divine ve Vishal Dadlani’den geliyor. Üçlü, şarkıyı metal, hard rock ve rap unsurlarıyla dolu, gelişen bir endüstriyel kayda dönüştürüyor.

“The Unforgiven”ın üç coverı, The Black Album’den en sevdikleri şarkıları yorumlayan 53 sanatçının yer aldığı devasa bir derleme olan The Metallica Blacklist’te yer alacak.

Metallica gelecek derlemeden, aralarında St. Vincent ve Jason Isbell ile The 400 Unit’in “Sad But True”, OFF! ve Biffy Clyro’nun “Holier Than Thou”, Juanes’ın “Enter Sandman” ve Miley Cyrus, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo, Chad Smith ve Watt’ın imza attıkları “Nothing Else Matters” versiyonlarının da yer aldığı coverları paylaştı.

Rollingstone.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish