merhababensokak’tan bahara karışan yeni şarkı: ‘Açar Kalbini’

merhababensokak, ‘Açar Kalbini’ isimli yeni şarkısını bağımsız müzik platformu OnAir Müzik etiketiyle yayımladı.

Geçen Kasım ayında Şule Çet anısına yayımlanan “Güneş Doğsa” isimli şarkısıyla ses getiren Yiğit Sezgin, Çağrı Gökalp Özcan ve Alp Tanata’dan oluşan grup, müziğin eğlence vermesinin yanında toplumsal konulara da ışık tutması gerektiği düşünen gruplarımızdan.

‘Açar Kalbini’, baharı içinize taşırken söz, müzik, düzenleme ve kayıtları gruba ait olan parça Alp Tanata’nın etkili vokali ve sözleriyle güçlü bir şarkıya dönüşüyor.

‘Kalbim çevrimdışıysa akıl tutar insanı’ diyen ‘Açar Kalbini’ güneşliğini aralayıp bakmak isteyenler için kalbe dokunan bir şarkı. Zaman kavramı üzerinden kişisel hikayeleri anlatan ‘Açar Kalbini’ şehir müziğinin son dönem temsilcilerinden merhababensokak’ı en iyi anlatan şarkılardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Büyük çoğunluğun evlerine hapsolduğu böyle bir dönemde dinleyenlerine yeni şarkı ile bir kez daha “merhababensokak” diyen grubun hedefi 2020 yaz aylarında yeni albümlerini yayınlamaktı ancak Covit-19 süreci grubun stüdyo çalışmalarını etkilediği için albüm ileri bir tarihe ertelendi.

Şarkının lirik videosu yine grubun imzasını taşıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish