Melis Karaduman’ın Albüm Öncesi Son Teklisi “Son Perde” Yayında

Alternatif sahnenin genç ve üretken isimlerinden Melis Karaduman’ın, ilk albümü öncesinde yayımladığı ”Son Perde” adlı son teklisi tüm dijital platformlarda yayında.

Geçtiğimiz mart ayında Mehmet Güreli ile seslendirdiği ”Kolay mı?” parçasından sonra üretimlerine hız kesmeden devam eden başarılı sanatçı Melis Karaduman yeni teklisi ile yeniden dinleyenleriyle buluşuyor.

Sanatçı, yeni teklisi ile içinde bulunduğumuz zor dönemlerde hissettiği hüznü, sitemi, kaygıları ve korkularını yansıttığı yeni şarkısıyla ilgili düşüncelerini şu cümlelerle anlatıyor:

 “Yaşadığımız coğrafyada sürekli bir çıkış arayışı içerisindeyiz. Her geçen gün karanlığın içinde kaybolduğumuzu hissederken bizi çıkışa doğru götürecek ışığı umutla bekliyoruz. Ama bir yandan da sistemin içinde birilerinin kuklası olduğumuzu hissetmekten kendimizi de alıkoyamıyoruz. Konuşmaya mecalimizin kalmadığı şu zamanlarda bu şarkı bizlere bir nebze de olsa nefes aldırıyor.”

Son Perde’nin sözü ve müziği sanatçının kendisine ait. Prodüktör koltuğunda son parçalarında olduğu gibi yine Kaan Arslan’ın yer aldığı şarkının görsel dünyası ise Merjek Kreatif ve Melis Karaduman tarafından oluşturuldu. Şarkının fotoğrafları ise Berkay Öktem ve Ahmet Emre Saka imzası taşıyor.

Yapım yönetmenliğini 3 Nisan tarihinde kaybettiğimiz gazeteci, yazar Tolga Akyıldız’ın üstlendiği “Son Perde” ayrıca, Akyıldız’ın yeni nesil genç müzisyenlerle yaptığı son yapım projelerinden biriydi.

Bu sene yayımlayacağı albüm öncesinde Melis Karaduman’ın Garaj Müzik etiketiyle, BBI Music Co. iş birliğiyle yayınladığı teklisi “Son Perde” ile son oyunun son perdesini izliyoruz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish