Meat Loaf Yaşamını Yitirdi

Dünya rock sahnesinin en güçlü seslerinden Meat Loaf 74 yaşında yaşamını yitirdi.

ABD’li şarkıcı ve aktör, gerçek adı Marvin Lee Aday, bu sabah resmi Facebook sayfasında yayınlanan bir açıklamaya göre dün gece (20 Ocak) vefat etti.

Şarkıcının ölüm nedeni henüz belirsizliğini korurken Facebook profilinde “Kalplerimiz kırık” ifadesiyle yapılan açıklamada usta müzisyenle ilgili şu sözlere yer verildi:

Harika kariyeri, dünya çapında 100 Milyondan fazla albüm satışı ve Fight Club, Focus, Rocky Horror Picture Show ve Wayne’s World dahil 65’in üzerinde filmde aldığı rollerle 60 yıla yayıldı. ‘Bat Out of Hell’ tüm zamanların en çok satan 10 albümünden biri olmaya devam ediyor.”

1947’de Teksas, Dallas’ta doğan Meat Loaf, ilk albümü ‘Bat Out Of Hell’i 1977’de yayınladı. Dünya çapında 43 milyon kopya satarak tüm zamanların en çok satan plaklarından biri olmaya devam eden albüm, sırasıyla 1993 ve 2006’da çıkan “Bat Out Of Hell II: Back Into Hell” ve “Bat Out Of Hell III: The Monster Is Loose” ile bir üçlemenin ilk parçası olarak müzik tarihindeki yerini aldı.

’93 tarihli albümünde Meat Loaf’ın en büyük hiti olan ‘I’d Do Everything for Love (But I Won’t Do That)’ yer aldı. Şarkı, 28 ülkede bir numaraya yükselirken, sanatçıya En İyi Solo Rock Vokal Performansı kategorisinde Grammy Ödülü kazandırdı.

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish