Manu Chao 17 Yıl Sonra İlk Albümü “Viva Tu”yu Duyurdu, Yeni Şarkı “São Paulo Motoboy”u Paylaştı

Manu Chao 17 yıl aradan sonra ilk uzun metrajlı albümü “Viva Tu”yu duyurdu. 20 Eylül’de Because Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden “São Paulo Motoboy” single’ını da paylaştı. Şarkıyı aşağıda dinleyebilirsiniz.

Albümün ilk single’ı ve aynı zamanda albüme adını veren “Vita Tu”nun ardından gelen “São Paulo Motoboy”, São Paulo’nun kuryelerine bir övgü niteliği taşıyan, girdaplı ve eklektik bir rock melodisi. Kendisi de daha önce kuryelik yapmış olan Chao, böyle bir işin tehlikelerini ve önemini irdeleyerek, bilgili ve sempatik bir bakış açısıyla yazıyor.

“São Paulo nefes alan bir canavar,” diyor bir açıklamasında. “Kuryeler de onun damarlarında dolaşan ve onu canlı tutan kan.”

2007’de yayımladığı “La Radiolina”dan sonra gelecek “Viva Tu”, Chao’nun dünya seyahatleri sırasında tanıştığı insanların günlük yaşamlarından ilham aldığını gösteriyor. Chao, İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve İngilizce olarak seslendirdiği on üç parça boyunca bu hikayeler aracılığıyla dünyanın mevcut durumuna değinmeye çalışıyor.

Chao, albümde “Heaven’s Bad Day”de Willie Nelson ve “Tu Te Vas “da Fransız şarkıcı Laeti’nin de aralarında bulunduğu bazı dostları ile iş birliği yapıyor.

Yeni şarkı “São Paulo Motoboy”un klibini, albüm şarkı listesi ve kapak görselini aşağıda bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Manu Chao “Viva Tu” şarkı listesi:

01. Vecinos En El Mar

02. La Couleur du Temps

03. River Why

04. Viva Tu

05. Heaven’s Bad Day (feat. Willie Nelson)

06. Tu Te Vas (feat. Laeti)

07. Coração No Mar

08. Cuatro Calles

09. La Colilla

10. São Paulo Motoboy

11. Tom et Lola

12. Lonely Night

13. Tantas Tierra

Manu Chao, photo by Sofia Dowbor

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish