Led Zeppelin Davulcusu John Bonham’ın Torunu Jager Henry İlk EP’si ‘Heart Of Thorns’u Duyurdu

Led Zeppelin’in davul ikonu John Bonham’ın torunu ve davulcu Jason Bonham’ın oğlu olan Jager Henry kendi müzikal yolculuğunun ilk adımlarını dinleyiciyle paylaşıyor. Jager Henry, 23 Ağustos’ta Born Sad Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ilk EP’si “Heart Of Thorns”da vokalist ve şarkı yazarı olarak yaratıcılığını sergileyecek

Sekiz parçalık EP, Jager’i dünyaya tanıtmak için mükemmel bir başlangıç.

Albüme genel olarak bakacak olursak, “Preface”in ruhani açılışından “Mortal Sacrifice”ın çılgın çıkışına kadar, Jager Henry sayısız müzikal etkisini sergileyen bir şarkı koleksiyonu derliyor. “Déjà Vu”, “Lighthouse” ve “Bite Down” gibi parçalar, Jager Henry’nin çok iyi yaptığı elektronik, endüstriyel, rock ve metal birlikteliğini tamamlıyor.

İlk single, Lil Lotus’un yer aldığı “Heart Of Thorns”. Jager Henry tarafından yaratılan bir vizyon ve konsept olan ilk single’ın videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

“Müzik en derin yaraları bile tedavi eder. Jager Henry bu gücü sadece şarkılarında kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda rock, metal ve alternatifin ilgi çekici ve bulaşıcı bir karışımıyla yüksek sesle iletiyor. Bir an, gıcırdayan distorsiyonun üzerinde doğrudan bağırsaktan çığlık atabilir, ancak bir sonraki adımda havadar bir melodi ile mest olabilir. Rock ‘n’ roll tarihinin en saygın soylarından birini alçakgönüllülükle devam ettirirken, bir solist ve söz yazarı olarak kendi çağrısına kulak veriyor. 2024’te kendi adını taşıyan bağımsız ilk EP’si “Heart Of Thorns” ile açık bir niyet belirliyor.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Jager Henry ‘Heart Of Thorns’ şarkı listesi:

01. Preface

02. Heart Of Thorns (feat. Lil Lotus)

03. Deja Vu

04. Breaking Down

05. Lighthouse

06. Closer To Heaven (feat. Noah Thomas)

07. Bite Down

08. Mortal Sacrifice

Photo: Jessica Christian

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish