Laura Marling Gelecek Albümünü Yeni Single “Patterns” ile Duyurdu

Laura Marling, 25 Ekim’de Chrysalis/Partisan Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Patterns in Repeat” isimli yeni albümüyle geri dönüyor. Duyuru ile birlikte albümün ilk single’ı “Patterns” kulaklarımıza ulaştı.

Marling’in Londra’daki ev stüdyosunda yazdığı, kaydettiği ve prodüktörlüğünü üstlendiği “Patterns in Reverse”, sanatçının 2020’de yayımladığı “Song for Our Daughter”dan bu yana ilk tam uzunluktaki albüm olacak. O albümde hayali bir kız çocuğuna şarkılar yazan Marling, yeni albümünde 2023’te gerçek kızının doğumunun ardından aile temasını işleyecek.

Yeni bir ebeveyn olarak yaratıcılık sürecinden bahseden Marling, şarkılarını kızını zıp zıp zıplatırken yazdığını açıkladı. “Hayatımda ilk kez, yazarken başka bir insanın gözlerinin içine bakabildim” diyen Marling, bu duyguyu “hayatın sunduğu en güzel şeylerden biri” olarak nitelendirdi. Nihayetinde, ailelerin “sıradan takımyıldızı” “Patterns in Repeat’in yazımına egemen oldu.”

Albümün ilk single’ı “Patterns”de Marling, hayatın sürekli tekrar eden ritimleri hakkında içe dönük sözlerle tatlı melodiler mırıldanıyor.

Şarkının lirik videosunu, albümün şarkı listesi ve kapak görselini aşağıda bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Laura Marlinh “Patterns in Repeat” şarkı listesi:

01. Child of Mine

02. Patterns

03. Your Girl

04. No One’s Gonna Love You Like I Can

05. The Shadows

06. Interlude

07. Caroline

08. Looking Back

09. Lullaby

10. Patterns in Repeat

Laura Marling, photo by Tamsin Topolski

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish