Kadın Yönetmenler 6 “Tamra Davis”

Film, televizyon ve müzik video yönetmeni Tamra Davis, N.W.A, Sonic Youth ve Hanson gibi çeşitli gruplar için çok sayıda müzik videosu çekti. Tone Loc için çektiği  “Wild Thing” videosu MTV’nin 80’lerde en çok yayınladığı videolardan biriydi.

İlk uzun metrajlı filmi “Gunkrazy”de Drew Barrymore başrol oynadı. Film Vincent Canby’nin ilk 10 listesinde yer aldı ve  Barrymore da Altın Küre’de En İyi Kadın Oyuncu adayı oldu.

Tamra, Adam Sandler ile “Billy Madison”, Chris Rock’la “CB4” ve Dave Chapelle ile “Hald Baked” olmak üzere 9 uzun metraj filmi yönetti. Britney Spears’ın “Crossroads” unu yönettikten sonra kocası Mike D. ile birlikte çocuk sahibi olmak için geçici olarak emekliye ayrıldı.

Evinde ve ailesiyle çok zaman geçirirken televizyona olan ilgisini keşfetti ve “Grey’s Anatomy”, “Ugly Betty” ve “My Name is Earl” gibi TV serileri yönetti

Ressam Jean-Michel Basquait’le ilgili  “Jean-Michel Basquiat – Radient Child” adlı bir belgesel filmini tamamladı. Film, uluslararası film festivallerinde gösterildi.

Daha sonra aralarında Single Ladies, Hit The Floor ve Younger gibi dünya çapında izlenen TV serileriyle çalışma yaşamına devam etti.

Film ve Televizyon çalışmalarının yanı sıra, Tamra Davis Cooking Shop.com’da yemek, film yapımı ve aile tutkusunu paylaşıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish