Johnny Cash’in Yakın Zamanda Keşfedilip Tamamlanan Albümü “Songwriter” Yayında

Johnny Cash’in ölümünden sonra yeniden keşfedilip tamamlanan yeni albümü “Songwriter”, Mercury Nashville aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

“Songwriter”, country sanatçısının efsanevi kariyeri boyunca yazdığı 11 şarkıyı içeriyor. Albüm 1993 yılında Cash’in plak şirketleri arasında gidip geldiği bir dönemde kaydedilmiş, ancak birkaç ay sonra Rick Rubin’le tanışmasının ardından demoları rafa kaldırmış ve bunun yerine 1994 tarihli American Recordings’i yayımlamıştı.

Projeyi yakın zamanda yeniden keşfeden Cash’in oğlu John Carter Cash ve yapımcı David R. Ferguson, Songwriter’ı tamamlamak için yola çıktı ve Marty Stuart, Dan Auerbach, Vince Gill ve daha fazlasının da aralarında bulunduğu bir müzisyen grubuyla orijinal vokal ve akustik gitar etrafında yeni parçalar inşa etti. Ayrıca, merhum Waylon Jennings “I Love You Tonite” ve “Like a Soldier” parçalarında yer alıyor.

Geçtiğimiz nisan ayında duyurulan albüm hakkında konuşan Carter Cash şunları söyledi: “Gelen müzisyenler babamla birlikte kayıt yapıyorlardı, tıpkı Marty ve Dave [Roe] gibi, daha önce birçok kez yaptıkları gibi, onun enerjisini, hareketlerini biliyorlardı ve onun rehber olmasına izin verdiler. Bu sadece Johnny ile bir kez daha çalmaktı ve olan da buydu. Yaratılışın enerjisi buydu.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish