Jeff Buckley’nin Menajerinden Yeni Kitap

Tüm zamanların en iyi şarkıcı ve söz yazarlarından biri olan Jeff Buckley, Tennessee Memphis, Wolf River’da 29 Mayıs 1997’de boğularak hayatını kaybetmişti.

Bu zamana dek çok şey yazıldı. Şimdi ise menajeri Dave Lory, Buckley’nin 1993’de başlayan ve yükselişinden ölümüne dek yaşanan süreç hakkındaki anılarını yayımlamaya hazırlanıyor.

“Jeff Buckley From Hallelujah To The Last Goodbye” gazeteci ve müzik yazarı Jim Irvin ile kaleme alınmış ve Buckley’nin aramızdan ayrılışının 21. yıldönümü olan 29 Mayıs’ta yayımlanacak.

Lory yaptığı açıklamada, konuya daha önce kendi bakış açısından yaklaşılmadığını ve yazılan kitap veya söyleşilerin hiç birinde yer almadığını belirtirken bu zamana kadar birkaç özel durum dışında bu eşsiz sanatçı hakkında konuşmayı reddettiğini söylüyor. “Bunu acı verici buluyordum fakat artık hayranlar için bile olsa onlarca yılın anılarını paylaşmak gerektiğine inanıyorum” diyor.

Kitap, fotoğrafçı Merri Cyr, yapımcısı Andy Wallace, davulcu Matt Johnson ve en yakın arkadaşı Chris Dowd da dahil olmak üzere Buckley’e yakın kişilerle yapılan röportajları içeriyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish