JA, KLAR’ın Yeni EP’si “Tuhaf ve Tekinsiz” Yayında

Emre Özdemir ve Seda Portakal tarafından 2022 yılında İstanbul’da kurulan ikili JA, KLAR, merakla beklenen yeni EP’leri “Tuhaf ve Tekinsiz” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Geçtiğimiz aylarda EP’den “Serzeniş”, “Tuhaf ve Tekinsiz” ve “Aynı Evin Kutsalı” adlı şarkılarını paylaşan grup, şimdi “Eski Bahçe – Eski Sevgi” adlı yeni parça ile EP’yi tamamlıyor.

İki ana enstrümanın birbiriyle atışmasını baz alarak yazılmış “Eski Bahçe – Eski Sevgi”; ritmik ve keskin vokallerin eklenmesiyle, parçanın sonlarına doğru doruk noktasına ulaşan ve vurucu ritimlerle dinleyiciyi şaşırtan bir yapı sergiliyor. Bu atışmaların ardından sahneye çıkan gitar ve üflemeliler, başta hissedilen blues tınılarını dinleyiciye sunuyor. Tüm bu soru cevap ilişkisinin arkasında, synthesizer aradan sıyrılarak parçaya farklı bir derinlik katıyor.

JA, KLAR’ın “Tuhaf ve Tekinsiz” EP’si, hardcore, klasik ve çağdaş müziğin yanı sıra elektronik, alternatif ve pop müzikten de ilham alıyor. Grup, elektronik altyapıları elektro gitarlarla birleştirerek, electronicore ve post-core seslerine soft bir vokal ekleyerek benzersiz bir müzikal füzyon yaratıyor. Karmaşık synth kalıpları ve efektlerle elektronik müziğin sınırlarını zorlayan grup, diğer türlere de göz kırparak katmanlı bir karmaşıklık oluşturuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish