Iron Maiden Solisti Bruce Dickinson, Yeni Solo Albümünün Turnesi İçin 19 Temmuz’da Küçükçiftlik Park’a Geliyor

Vizyoner, girişimci, radyo yapımcısı, yazar, pilot, iş adamı, eskrimci ve dünyanın en büyük rock yıldızlarından biri: Çağımızın en ikonik isimlerinden, heavy metalin efsanevi sesi, Iron Maiden grubunun solisti Bruce Dickinson, geçtiğimiz aylarda çıkardığı yepyeni solo albümü The Mandrake Project’in Avrupa turnesi kapsamında Türkiye’ye geliyor! Bruce Dickinson’ın, şehrin rakipsiz eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ta 19 Temmuz’da vereceği ilk Türkiye konserinde İstanbul’da yer yerinden oynayacak. Konserin açılışını ise enerjik ve sert tarzıyla sadık bir dinleyici kitlesine sahip rock grubu Malt yapacak. Yüzdeyüz Metal katkıları, Vera Müzik ve URU organizasyonuyla düzenlenen konserin VIP Teras ve Sahne Önü biletleri tükenirken, genel giriş biletlerinin satışı Biletix’te, Passo’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde devam ediyor.

2024’te çıkardığı yeni solo albümü The Mandrake Project’in müjdesiyle müzik dünyasını adeta ateşe veren Bruce Dickinson, albümün Avrupa turnesinin finalini 19 Temmuz 2024 Cuma akşamı KüçükÇiftlik Park’ta yapacak.

İlk Türkiye konserinde alanı dolduracak binlerce hayranına eşsiz bir metal deneyimi vadeden Bruce Dickinson, yeni albümün ilk single çalışması Afterglow of Ragnarok’u, 1 Aralık’ta dinleyicileriyle paylaştı. Yalnızca albümün müziğini değil, aynı zamanda temelini oluşturan ilgi çekici anlatıyı da tanıtan dramatik ve destansı single, sekiz sayfalık bir çizgi romanla birlikte koleksiyonluk bir vinil olarak piyasaya sürüldü. Single aynı zamanda, ilk kez 2015 yılında Iron Maiden’ın The Book Of Souls albümünde yer alan If Eternity Should Fail şarkısının Dickinson tarafından kaydedilen orijinal solo demo versiyonunu da içeriyor. The Mandrake Project albümünün tamamı ise, Mart 2024’te müzikseverlerle buluştu.

The Mandrake Project turnesinde Bruce Dickinson’a gitarda Roy Z, davulda Dave Moreno, basgitarda Tanya O’Callaghan ve klavyede Mistheria’dan oluşan olağanüstü grubu eşlik edecek. Dickinson ve grubu, bir heavy metal şölenine dönüşecek İstanbul konserinde yeni ve eski şarkıların bir arada yer aldığı muhteşem bir set-list çalacak.

Konserin açılışında ise Cenk Durmazel, Barış Ertunç ve Cenk Turanlı’dan oluşan ve uzun bir aradan sonra Burak Gürpınar’ı da alarak konserlerine devam eden köklü rock grubu Malt sahne alacak. 2000’lerdekiTürk rock müziği sahnesine farklı bir soluk getiren grup, Deprem, Gol, Arap Saçı gibi şarkılarının yanı sıra Durmazel’in vokalleri ve sahne performansıyla öne çıkıyor.

Yüzdeyüz Metal katkıları, Vera Müzik ve URU organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te, Passo’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish