İDSO DenizBank Konseri’ni, İtalyan-Türk şef Nil Venditti yönetecek

İDSO DenizBank Konserleri’nde Şubat Ayının Son Konseri; İstanbul AKM’de İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI DENİZBANK KONSERLERİ’NDE BU HAFTA; ÇELLİST JAMAL ALİYEV SAHNE ALACAK

25 Şubat 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’ndagerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konseri’ni, genç yaşı ve başarılı kariyeriyle dikkat çeken İtalyan-Türk şef Nil Venditti yönetecek. Konserde genç ve yetenekli Azerbaycanlı çellist  Jamal Aliyev de dinleyenlerle buluşacak.

Geleceğin büyük orkestra şeflerinden biri olmaya şimdiden aday muhteşem bir yetenek: Nil Venditti

Annesi Türk, babası İtalyan olan genç orkestra şefi Nil Venditti; İtalya’nın prestijli Claudio Abbado Ödülü’nü şeflik dalında kazanmıştır. Türk klasik batı müziği piyanisti ve bestecisi Fazıl Say; Nil Venditti hakkında övgü dolu şu sözleri söylüyor: “Eminim bu yüzyılın en iyi kadın şeflerinden biri olacak. Onun ‘dahi’ olduğunu hissedebiliyorum. Bu yetenekli müzisyene müzik kariyerinde yardımcı olacağım.”

Yeni neslin hızla yükselen ve en çok aranan isimlerinden biri: Jamal Aliyev
Azeri asıllı çellist Aliyev; Avrupa’nın en önemli şehirlerinde ve dünyanın birçok ülkesinde solo konserler vermektedir. Farklı kültürlerden beslenen bir özgeçmişe sahip olan Jamal Aliyev; kendi kültüründen edindiği müzik bilgisini batı kültürüne tanıtarak ve sentezleyerek iki dünya arasında bir sanat köprüsü kurmayı amaçlayan müzik projeleri üzerine çalışmaktadır.

Bu haftaki konser repertuarı; Haydn’ın ünlü “Do Majör Viyolonsel Konçertosu” ve Bartók’un Avrupa’da yazdığı son eser olan “Yaylı Orkestra için Divertimento”dan oluşuyor.

Program:

  • Joseph Haydn, “Viyolonsel Konçertosu No:1 Do Majör”
  • Bela Bartok, “Yaylı Orkestra için Divertimento”

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

What's your reaction?

tr_TRTurkish