Haftanın Vizyon Filmleri – 28 Haziran 2024

Bu hafta vizyona girecek filmlerin ayrıntılarını sizler için derledik.

Sessiz Bir Yer: Birinci Gün

A Quiet Place: Day One

Yönetmen: Michael Sarnoski
Oyuncular: Djimon Hounsou, Lupita Nyong’o, Alex Wolff

Sessiz Bir Yer serisinin orijin hikâyesi olan film, tüm dünyanın sessizliğe gömülmesine sebep olan yaratıkların yeryüzüne indiği gün yaşananları konu ediniyor.

Vanya (3 TEMMUZ’DA VİZYONA GİRECEK)

Yönetmen: Sam Yates
Oyuncular: Andrew Scott

Andrew Scott (Fleabag), Çehov’un Vanya Dayı’sının Simon Stephens (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time) tarafından uyarlanmış bu radikal yeni versiyonunda, birden çok karakteri canlandırıyor. İnsan duygularının karmaşıklığını ele alan bu tek kişilik adaptasyonda umutlar, düşler ve pişmanlıklar mercek altına alınıyor.

Bir Zamanlar Gelecek: 2121

Yönetmen: Serpil Altın
Oyuncular: Selen Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu, Çağdaş Onur Öztürk

Film, gelecekte iklim krizinin yol açtığı kıtlık sebebiyle insanlığın kendini içerisinde bulduğu yeni koşullarda hayatını sürdüren bir ailenin hikâyesini anlatıyor.

Yakamoz

Yönetmen: Ali Kerem Gülermen
Oyuncular: Nur Gürkan, Yetkin Dikinciler, Engin Alkan

1924 yılıdır. Kavalalı Balıkçı İsmail Reis ve ailesi, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi sebebiyle bir İç Anadolu Kasabası olan Gelveri’ye göç etmek zorunda kalır. Erken gelişleri sebebiyle henüz kasabadan ayrılmamış olan Rum çömlekçi Dimitrios ve ailesiyle bir süre aynı evi paylaşmak zorunda kalacaklardır.

Şeyda

Shayda

Yönetmen: Noora Niasari
Oyuncular: Lucinda Armstrong Hall, Zar Amir-Ebrahimi, Leah

İranlı bir kadın olan Şeyda, 6 yaşındaki kızıyla birlikte Avustralya’ya iltica eder ve kadın sığınma evine yerleşir. Fars yeni yılı kutlamalarında, Nevruz geleneklerinde ve yeni başlangıçlarda teselli bulan Şeyda’nın özgürlüğüne giden yoldaki tek engel, birdenbire tekrar hayatlarına dahil olan eski kocasıdır.

Yüzyıl İleri

Guest From The Future

Yönetmen: Aleksandr Andryushchenko
Oyuncular: Alex Bankier, Matvey Astrakhantsev, Fedor

Kolya Gerasimov sıradan bir adam: video oyunları, rap ve arkadaşlarıyla takılmak. Önemsediği son şey gelecek. Ta ki bir gün kendisi de geleceğe gidene kadar. Ve orada her şey kolay değildir.

Yürüyen Şato (20. yıla özel gösterim)

Howl’s Moving Castle

Yönetmen: Hayao Miyazaki

Ülkesinin barışı sürekli tehdit altındayken, hayat dolu ama sevilmeyen bir şapkacı olan Sophie, beklenmedik bir savunucunun dikkatini çeker. Ancak gözleri fıldır fıldır dönen bu genç kızın yolu, aşırı duygusal yükleri olan yetenekli genç sihirbaz Howl ile kesişince, bir kıskançlık krizi şapkacının dünyasını sonsuza dek alt üst eder.

Harruk

Yönetmen: Erkan Demir
Oyuncular: Engin Çavga, Ömer Karanlık, Gözde Nur Başarır

Film, küçük bir kasabanın yeni doktoru olan Berat’ın, eski bir büyüyle kendisine musallat olan kabusların gerçek hayatına sızmasıyla yaşadıklarını konu ediniyor.

Reel İstanbul Organize

Yönetmen: Bülent Orçin
Oyuncular: Uğur Ercan, Volkan Başaran, Belma Mamati

Turgay bir baltaya sap olamayan işe yaramazın tekidir ve tek bildiği kumar oynayıp hırsızlık yapmaktır. Çocukluk arkadaşı Kinyas da kendisi gibidir. İki arkadaş Kumarhaneci Feramuz’a büyük bir borç takmıştır ve ondan kaçıp dururlar. Bu esnada da çevrelerinde kim denk gelirse onları da dolandırırlar.

La Hayde Maske

Yönetmen: Sefa Özçelik
Oyuncular: Hüseyin Elmapınar, Ayhan Taş, Burak Satıbol

Film, dünyaca ünlü La Casa de Papel dizisinden ilham alarak bir soygun gerçekleştirmeyi planlayan mahalle esnafının maceralarını konu alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish