Göz ziyafeti: dünyanın en iyi manzarasına sahip 11 restoranı

50 Best, unutulmaz bir manzara sahip ve en üst düzey kalitede lezzetler sunan en iyi restoranları bulmak için dünyayı taradı. New York gökdelenlerindeki tadım menülerinden piramitlerdeki pidelere kadar panoramik yemek deneyimleri listesini keşfedin.

Fauna, Valle de Guadalupe
@faunarestaurante

Carretera Ensenada -Tecate km #73.5, Valle de Guadalupe, 22760

Fauna, Meksika’nın şarap bölgesinin kalbinde yer alan yemek alanı nefes kesen bir terasa ve sonsuz yeşilliklerin, kaktüslerin ve inişli çıkışlı tepelerin konuklar tarafından uzun süre hatırlanacak bir tablo çizdiği bahçelere açılıyor.

Saga, New York
@saga_nyc

70 Pine St 63rd Floor, New York, NY 10005, United States

New York’un Finans Bölgesi’ndeki Art Deco gökdelenin 63. katında yer alan Saga, New York’un en iyi panoramik yemek deneyimlerinden birini sunuyor.

Mil, Cusco
@milcentro

Road from Maras to Moray, Moray, Near Cusco, 865

Restoran deneyiminin büyüsü, dolambaçlı dağ yolundan deniz seviyesinden 3.500 metre yüksekliğe çıkmakla başlıyor, ardından yemek yiyenlere antik tarım kalıntılarına bakan sekiz çeşitli tadım menüsü sunuluyor.

Lido 84, Gardone Riviera
@ristorantelido84

Corso Giuseppe Zanardelli, 196, 25083 Gardone Riviera BS, Italy

Belki de hiçbir mekan İtalya’daki huzur dolu Garda Gölü kıyısında yer alan ve parlak, kristal mavisi sularının kesintisiz manzarasına sahip Lido 84’ten daha pitoresk olamaz.

Fogo Island Inn, Fogo Island
@fogoislandinn

210 Main Road, Joe Batt’s Arm, Fogo Island, NL A0G 2X0

Kuzey Kanada kıyı şeridindeki bir adada kayalık bir çıkıntının üzerinde yer alan Fogo Island Inn’in yemek odasından görülen manzara yalnızca mavi sular, deniz kuşları ve buzdağlarıyla dolu, eşsiz ve huzurlu bir arktik altı ufuk sunuyor.

Khufu’s, Cairo
@khufusrestaurant

Nazlet El-Semman, Al Haram, Giza, 12512

Dünyanın antik harikaları eşliğinde yemek yiyebileceğiniz çok az yer var. Kahire’deki Khufu’s manzarasıyla hayranlık uyandırıyor ama aynı zamanda unutulmaz bir gastronomi de sunuyor.

Restaurant Klein Jan, Tswalu Kalahari Reserve
@janhendrikvanderwesthuizen

Farm Korannaberg 296, Tswalu Kalahari Reserve, Van Zylsrus, 8467

Güney Afrika’nın en büyük özel av rezerv alanıyla çevrili olan restoran yerel malzemelerle hazırlanan yemekler ve Güney Afrika’nın sesleri ve kokularıyla dolu açık yemek alanıyla Kalahari’nin el değmemiş lezzetini sunuyor.

Amisfield Restaurant, Queenstown
@amisfieldrestaurant

10 Arrowtown-Lake Hayes Road, Frankton, Queensland, 9371

Yeni Zelanda’nın Güney Adası’ndaki bir vadide yer alan Amisfield Şarap İmalathanesi ve Restoranı’na gitmenin JRR Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi dünyasına adım atmak gibi bir duygu olduğu iddia ediliyor. Yemek deneyimi, çevredeki 200 dönümlük bağın kalbinde, yıpranmış bir taş binada gerçekleşiyor.

Ossiano, Dubai
@ossianodubai

Atlantis The Palm, Crescent Rd, The Palm Jumeirah, Dubai

Dubai’nin ikonik The Palm’ında sarmal bir merdivenden aşağıya inerek ulaştığınız Ossiano konuklarını etkileyici bir akvaryumun kalbine yerleştiriyor. Mekan dünyanın en eşsiz restoran konseptlerinden birine sahip olmakla övünüyor.

AlpiNN, Brunico
@alpinn_food_space_restaurant

Kronplatz, 39030, Brunico BZ, Italy

Bir dağın kenarındaki sütunlar üzerinde asılı duran ve çevredeki Dolomitlerin kesintisiz manzarasını sunan tavandan tabana pencerelere sahip bir yapıyla AlpiNN’in sunduğu gastronomi de en az manzarayla eş değer.

Dewakan, Kuala Lumpur
@dewakanmy

Level 48, Skyviews, Naza Tower, Platinum Park, Persiaran KLCC, Kuala Lumpur, 50088

Kuala Lumpur silüetinin yükseklerinde yer alan Dewakan, ülkenin en ünlü simgesi Petronas Kuleleri’nin arka planında yer alarak ülkesinin yemeklerine modern bir yorum getiriyor. Manzara tek başına tadını çıkarmak için yeterli olsa da şef Darren Teoh’un sıklıkla gözden kaçan Malezya malzemelerini ciddi bir ustalıkla öne çıkarma misyonu geziyi daha da özel kılıyor.

The Best’te daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish