Foo Fighters’ın Disko Kişiliği “Dee Gees” Albümü “Hail Satin” Yayında

Record Store Day için fiziksel olarak yayınlanmasının ardından Foo Fighters, disko kimliği Dee Gees’in ilk albümü “Hail Satin”i yayın hizmetlerinde yayımladı.

Dave Grohl’a göre, albüm – ve grubun alter egoları – Jo Whiley’nin BBC Radio 2’deki programı için Bee Gees’in “You Should Be Dancing” şarkısını coverladıktan sonra ortaya çıkmış.

Her gün stüdyolarına inip bir şeyler filme alıp, bir şeyler kaydettiklerini söyleyen Grohl, bir gün yapmamız gereken şeylerin bir listesini yaptık ve şöyle diyordu, ‘Jo için bir cover şarkı kaydedin‘”. Tam bu konuşma sırasında birinin şu Bee Gees belgeselini izledin mi demesi üzerine de Grohl ‘Neden sadece bir Bee Gees şarkısı yapmıyoruz?‘ fikrini ortaya atmış.

“Hail Satin”, Dave Grohl ve ekibinin Dee Gees takma adıyla ilk çıkışı. Sınırlı sayıda üretilen albümün A yüzünde, 1976 tarihli “You Should Be Dancing” ve 1977’de yayımlanan “More Than a Woman” da dahil olmak üzere dört Bee Gees klasiğinin yanı sıra Andy Gibb’in hit disko şarkısı “Shadow Dancing”in yorumları yer alıyor.

Albümün B yüzünde ise Foo Fighters’ın 2021 albümü “Medicine at Midnight”dan beş şarkının canlı versiyonları bulunuyor.

Kapak grup fotoğrafı: Magdalena Wosinska

What's your reaction?

tr_TRTurkish