Europe Gelecek Yıl Yeni Albüm, Box Set ve İlk Albüm için 40. Yıl Turnesi Planlıyor

Europe şarkıcısı Joey Tempest, “Behind The Vinyl” podcast’ine verdiği yeni bir röportajda, grubun 2017’nin “Walk The Earth”ü sonrası gelecek, uzun zamandır beklenen yeni albüm için planlarından bahsetti.

Blabbermouth.net tarafından aktarıldığı gibi Tempest, “Yapacağımız şey, sonbaharda yayımlamayı umduğumuz bir Europe belgeseli ve umarım tüm albümlerin yer aldığı bir box set ile birlikte gelecek yıl kayıtlara başlayacağız. Ama kesinlikle ilk Europe albümü için bir 40. yıl dönümü turu” diyor ve ekliyor,

Yeni bir albüm olmadan çok fazla rekabet etmek istemiyoruz, bu yüzden yapacağımız şey, yeni müzik kaydetmek ve gelecek yıl yeni müzikten bir veya iki parça yayınlamak istiyoruz ve sonraki yıl büyük yayın olacak. En azından şu anda planladığımız şey bu. Çünkü gelecek yıl çok şey olacak. Ve belgesele, 40. yıl dönümü turuna ve diğer bazı şeylere odaklanmak istiyoruz.”

Geçtiğimiz temmuz ayında ise gitarist John Norum, Sonic Perspectives’e grubun 2023’te yeni bir LP kaydetmeye başlayacağını söylemiş, “Bütün adamlar şu anda sadece şarkı yazıyor ve fikirlerini düzenliyor” demiş ve eklemişti, “Demolar ve bunun gibi şeyler hazırlamaya ve yapmaya başladım.”

Europe, en son Ekim 2017’de büyük alkış alan “Walk The Earth” albümünü yayımlamıştı. Albüm, Londra’daki ünlü Abbey Road Stüdyolarında, Grammy Ödüllü yapımcı Dave Cobb ile birlikte kaydedilmişti.

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish