Esans’ın İlk EP Albümü “Kurak Aklımın Son Toprağı” Yayında

“Terkedilmiş topraklardan gelen derin sesler.”

Bağımsız müzisyen Esans’ın ilk EP albümü “Kurak Aklımın Son Toprağı” alternatif müzik severlerle buluşuyor.

Farklı mahlaslarla ve projelerle geçmişte de müziğin içinde olan Esans ismiyle üretimlerini sürdüren Fatih Öztürk, son projesi ve ilk EP albümü “Kurak Aklımın Son Toprağı” ile kulaklara dokunmaya hazır. Duygusal akışlar, sakin tempolar, psikolojik ve puslu temalarla karşımızda olan albüm; synth, rock ve pop müziğin alternatif hallerini sevenler için birebir. Toplam 5 şarkıdan ve 20 dakikadan oluşan albüm karanlığın, hüznün ve zihnin seslerini farklı farklı şarkılarda birbirine harmanlıyor diyebiliriz.

Esans inandığı müziğin peşinde ve beğeni kaygısını rafa kaldıran bir davranışla karşımıza çıkıyor bu albümde. Bu yüzden samimi ve “iyi müziğin” peşinde bir albüm var karşı karşıyayız. Albümdeki konular ana akımın aksine yüzeyde gezinmiyor ve zihnin, kalbin arayışlarını içeriyor. Aklın toprağının bittiği yerde, sezgisellikler içeren albüm, bu yüzden “aklın son toprağı” olarak isimlendirilmiş. Albüm kapağında da bu etkiyi fazlasıyla görebiliyoruz. Esans “İnsan olma gayretinin tutsaklığı, acısı ve sınırları.” olarak bu albümden bahsediyor ve herkesin kendinden bir parça bulma gayretiyle bu şarkıları yaptığını söylüyor.

Esans’ın eğlenceli ve enerji deposu şarkıları yok ancak dinleyiciyi bir yerden başka bir yere götürecek hikayeleri ve ruhu besleyen şarkıları var.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish