Elton John’un Veda Turnesini Konu Alan Yeni Bir Belgesel Geliyor

Yeni Elton John belgeselinin prömiyeri 2024 Toronto Film Festivali’nde yapılacak.

‘Elton John: Never Too Late’ isimli yapım, John’un 2018’de başlayan ve geçtiğimiz temmuz ayında Stockholm’de tamamlanan ‘Farewell Yellow Brick Road Turnesi’ndeki yolculuğunu ekrana taşıyacak. Turne, bilet satışlarından 900 milyon doların üzerinde gelir elde ederken, tüm zamanların en yüksek hasılat elde eden konser turnesi oldu.

Music News’e göre, belgesel aynı zamanda süperstarın hayatındaki perdeyi aralayacak ve son 50 yılda daha önce hiç görülmemiş konser görüntülerinin yanı sıra el yazması günlükler ve kendisi ile ailesinin bugünkü görüntülerini içerecek.

Veda turnesinden alınan görüntülerin bir kısmı Kasım 2022’de Dodger Stadyumu’ndaki son ABD performansında çekildi. Konser Disney+ tarafından canlı olarak yayımlandı ve daha sonra yayın platformunda ‘Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium’ adıyla izleyicilerle buluştu.

‘Elton John: Never Too Late’in yönetmenliğini R.J. Cutler ve John’un eşi David Furnish birlikte üstleniyor. Film eylül ayında festivalde gösterilecek ve daha sonraki bir tarihte Disney+’da gösterime girecek.

John Stockholm’deki son konserinde izleyicilere şöyle hitap etti: “Elli yıl boyunca müzik yapmaktan büyük keyif aldım… Ne kadar şanslıyım. Siz olmasaydınız burada oturuyor olmazdım. Teklileri, CD’leri, albümleri, kasetleri satın aldınız… ve daha da önemlisi, konserlere bilet aldınız. Canlı çalmayı ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Sizin için çalmak benim hayat kaynağım oldu. Kesinlikle muhteşemdiniz.”

Bu arada John henüz yeni müzik yayımlamayı bitirmedi. Mayıs ayında, arkadaşı ve ortak yazarı Bernie Taupin, John’un 32. stüdyo albümünün “tamamlandığını ve kaydedildiğini” açıkladı.

Taupin, “Bence oldukça parlak, çağdaş ve kesinlikle pek çok insanı şaşırtacak, pek çok insanı heyecanlandıracak ve umarım başarılı olur,” diye açıklıyor.

Bu arada veda turnesini anlatan ve Elton John’un kendisi tarafından kaleme alınan bir kitabın da eylül ayında yayımlanması bekleniyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish