Efsane Dizilerin Yönetmeni Bobby Roth Türkiye’de Sinema Dersi Verecek

Lost, Prison Break gibi bir dönemin efsanesi olan dizilerin yönetmenliği Bobby Roth, 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında İstanbul’da sinema dersi verecek.

Berkeley’de Felsefe ve Yaratıcı Yazarlık, USC Cinematic Arts’ta Sinema, UCLA’da Film Yapımcılığı alanında eğitimler alan, dünyaca ünlü dizilerin yönetmenliğini yaşan ABD’li ünlü yönetmen Bobby Roth,  bu sene 5’incisi düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın GENÇDES Projesi desteğiyle ders verecek .

BAŞVURULAR İNTERNETTEN

Katılımcılara Bobby Roth’un 10 bölümden oluşan “A Director Prepares: Bobby Roth’s Masterclass” adlı eğitim serisinin hediye edileceği programın başvuruları, festivalin internet sitesinden yapılacak.

Film gösterimlerinin Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacağı 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin programı 2 Kasım’da açıklanacak.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ile İstanbul Medya Akademisi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen festival 26 Kasım’da sona erecek.

What's your reaction?

tr_TRTurkish