Eddie Vedder, Joe Strummer’ın Doğum Gününü “Long Shadow” Yorumuyla Kutladı

Pearl Jam şarkıcısı Eddie Vedder, 2002 yılında yaşamını yitiren Joe Strummer’ın 70. doğum gününü “Long Shadow” coverıyla kutladı.

Şarkı ilk olarak 2003’te The Clash şarkıcısının grubu The Mescaleros ile kaydettiği ve ölümünden sonra yayınlanan Streetcore albümünde yer almıştı.

Vedder’ın akustik gitarıyla yorumladığı şarkı, Lance Bangs’in yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı bir klip eşliğinde servis edildi.

Vedder, klibin sonunda şunları söylüyor: “Bence Joe’nun Mescaleros’la, o plaklarla, o şarkılarla ve o sözlerle yaptığı çok ortak bir sesti. “Bence ortak bir sesiniz olduğunda, dinleyici o topluluğun bir parçası olabileceklerini hissediyor. Binlerce ve binlerce bağlantıyı kolaylaştırdığını hayal edebiliyorum.”

Dark Horse Records ayrıca Strummer’ın Vedder coverıyla birlikte son kayıtlarından birinin prömiyerini yapıyor. Daha önce yayınlanmamış olan “Fantastic” isimli şarkı, Liverpool Üniversitesi’ndeki son Mescaleros gösterisinden haftalar sonra Galler’deki Rockfield Stüdyolarında Aralık 2002’de kaydedilen vokalleri içeriyor.

“Fantastic”, 2018’deki “Joe Strummer 001”i ve geçen yılın solo çalışma derlemesi “ASSEMBLY”yi izleyen ve 16 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak “Joe Strummer 002: The Mescaleros Years” isimli derleme albümde yer alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish