Dünyanın Dört Bir Yanından 160 Orkestra Müzisyeni Iron Maiden’in ‘Fear Of The Dark’ını Çaldı

Dünyanın dört bir yanından yüzden fazla müzisyen, Iron Maiden’in klasik şarkısı “Fear Of The Dark”ı çalmak için bir araya geldi.

Proje fikrini ortaya koyan kişi ise İsveç Senfoni Orkestrası şefi ve Rus Filarmoni Orkestrası’nın konuk şefi Ulf Wadenbrandt.

Dünyadaki müzisyen meslektaşlarının çoğunun şu anda birlikte çalamadığını ve performans gerçekleştiremediğini vurgulayan Wadenbrandt, “Bu yüzden, birlikte bir şeyler çalabilir miyiz diye görmek için birçok harika orkestra müzisyenine ulaştım” diyor.

Buradan hareketle de Dortmund Filarmoni Orkestrası’ndan Brezilya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç, Arjantin, Çin ve Yeni Zelanda’daki Christchurch Senfoni Orkestrası’na kadar dünyanın dört bir yanındaki birçok orkestradan müzisyen birlikte çalarak projeyi hayata geçirdi.

Bu zor zamanlarda müziğin ve kültürün ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum” diyen Wadenbrandt şöyle devam ediyor, “Müzik sizi iyi hissettiriyor ve insanların gelişmesine yardımcı oluyor. İhtiyaç duyduğumuzu ve çalmamız gerektiğini dünyaya göstermemiz gerekiyor. Kesinlikle dünya standartlarında müzisyenlerden ve mükemmel müzik öğretmenlerinden yetenekli amatörlere ve dünyanın her yerinden müzik ve kültür okullarından öğrencilere kadar herkesi bir araya getirdim. Çeşitliliğin değerini göstermek ve müzik ekosisteminde herkesin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.”

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish