Doom Metal’in İsyan ve Karanlığı: Sis’in Yeni Klibi “Zindan” Yayında

Doom Metal sahnesinin sevilen grubu Sis “Karanlığın Fısıltıları” isimli albümünün ikinci video klibini “Zindan” isimli şarkısına çekti.

Grubun albümdeki en karanlık şarkısı olma özelliğini taşıyan “Zindan”, Dünyada ve memlekette yaşanan olaylara tepki niteliğindeki klibi ile karanlığın melankolik etkisi ve sanatıyla cevap veriyor.

Grup aynı zamanda Zindan klibini ekonomik sebeplerden yaşamını sonlandıran müzik emekçilerine adıyor.

Son bir yıl içinde 102 müzisyen ekonomik sebeplerden intihar etti. Bu dünyayı ve bu ülkeyi zindan çevirenlere Zindan vadediyoruz. Zindan, çektiğimiz acıların ve çektireceğimiz acıların yansımasıdır. Emekçileri yoksulluğa, açlığa mâhkum etmek, hayatını zindana çevirmek politik tercihlerdir. Cehennem ışığı üzerine parlayacak. Sonsuz güzelliğimizle direnişimiz zafer kazanacak.”

“Zindan” grubun 8.Yılı olma özelliğini taşıyor ve klipte grubun güncel kadrosunun yanı sıra, sekiz yıl boyunca kadrosunda yer alan tüm isimler başta olmak üzere Godheim,Cursed In Eternity, Grumpic Dissase, Amras Numenesse,Meriç Yapıcı, Karoft, Booze Serpent, Yüz Karası, Karoft, Bayrek Murtezaoğlu, Ranfor ,Desecrate, Depressive Mode,Soggoth, Illusions Play, Burcu & Şefik, Hülya Çetinkaya ve Alus Doğu Can Güneş ve Kenan Damar gibi değerli isimler klipte grubun isyanına ortak oluyor.

Dünyanın karamsarlığını buram buram hissedeceğiniz Zindan‘ın klibi ise GD YAPIM tarafından hazırlandı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish