Dokken Yeni Albümünü İlk Single “Fugitive” ile Duyurdu

Glam metal sahnesinin emektarlar gruplarından Dokken, uzun zamandır beklenen 13. stüdyo albümleri “Heaven Comes Down”ın 27 Ekim’de dinleyiciyle buluşacağını duyurdu.

Duyuruyla birlikte albümün ilk single’ı “Fugitive” de klibi eşliğinde paylaşıldı.

Şarkı, Don Dokken ve ekibinin 2020’deki arşiv koleksiyonu The Lost Songs: 1978-1981 saymazsak 10 yılı aşkın bir süredir yaptığı ilk yeni müzik olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Jon Levin’in uçuşan gitar işçiliği Dokken’in 80’lerdeki altın çağını anımsatıyor ve Don Dokken da geçen onca yılın ardından vokal olarak güçlü ve kendinden emin görünüyor.

Don Dokken şarkıyla ilgili olarak, “Sözlerin ilham kaynağı, bana bugünlerde belirsiz bir dünya gibi görünen şeylerden geldi” diyor ve ekliyor,

Albümdeki pek çok parça gibi bu da yüksek tempolu bir Rokker. Dünyamız için geleceğin ne getireceğini bilmiyorum, bu yüzden bir adım geri çekilip her şeyin nasıl geliştiğini izlemeye karar verdim… Evet, sanırım bugünlerde pek çok kişi gibi ben de hayattan kaçan biri haline geldim. Başlık da buradan geliyor!”

Gelecek albüm “Heaven Comes Down”ın prodüktörlüğünü Don Dokken ile birlikte Bill Palmer üstlenirken, grubun kadrosunda gitarda Jon Levin, basta Chris McCarvill ve davulda BJ Zampa yer alıyor.

Albümün çıkışını desteklemek için Dokken önümüzdeki aylarda ABD’de belirli tarihlerde sahne alacak ve 18 Kasım’da grubun eski mekanı olan West Hollywood’daki Whisky A Go Go’da bir konser verecek.

Aşağıda yeni şarkı “Fugitive” için hazırlanan videoyu, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Dokken “Heaven Comes Down” şarkı listesi:

01. Fugitive

02. Gypsy

03. Is It Me Or You?

04. Just Like A Rose

05. I’ll Never Give Up

06. Saving Grace

07. Over The Mountain

08. I Remember

09. Lost In You

10. Santa Fe

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish