dEUS’un Yaklaşan Albümünden Yeni Şarkı “1989” Yayında

Belçika, Antwerp çıkışlı emektar alternatif rock grubu dEUS, 17 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak “How To replace It” isimli albümünden alınan ikinci tekliyi paylaştı.

“1989” isimli yeni şarkı ile dEUS kulağa tipik olarak dramatik ve fikirlerle dolu bir sound sunuyor. Tüm Linn davullar, synth işlemeleri ve yatch rock kıvamına selam çakan detaylarıyla şarkı kulağa gayet hoş geliyor.

Ayrıca şarkıcı Tom Barman’ın içindeki Leonard Cohen’i ortaya çıkartan; dumanlı, baştan çıkarıcı ve biraz da huysuz vokal performansı da cabası. Barman “Hiç bu kadar kısık sesle şarkı söylememiştim, bu yüzden bunu yapmak heyecan vericiydi,” diyor.

Geçen kasım ayı başında albümün duyurusuyla birlikte ise çıkış şarkısı “Must Have New Been” paylaşılmıştı.

Grubun on yıl aradan sonra gelecek ilk, toplamda ise sekizinci stüdyo albümü olacak “How To Replace It”, “kendine özgü ve yaratıcı, melodik ama meydan okurcasına dengesiz” ifadesiyle tanımlanıyor ve ekleniyor “Benzersiz ve hepsinden önemlisi, kesinlikle dEUS.”

Şarkıcı Tom Barman gelecek albüm ile şu detaylara değiniyor, “Önceki iki albüm için, jam sessionlar uzun ve yapılandırılmıştı -haftada beş gün, öğlen 18.00’e kadar- şarkılar zaman içinde kalıplanıp geliştirildi. Ancak ‘How to Replace It’, yoğun, kısa ve patlayıcı sıkışmalarda bir araya geldi. Çok sayıda klasik ve zaman alıcı dEUS ince ayarı ve ardından şekillendirme ile. Eski alışkanlıklar kolay bırakılmıyor…”

What's your reaction?

tr_TRTurkish