Derek Hugger’ın yeni kinetik heykeli 600 parçadan oluşuyor

Carapace, Derek Hugger tarafından yapılan ve okyanus boyunca ilerleyen bir deniz kaplumbağasının hareketlerini taklit eden kinetik bir heykel. Ahşap iş, altı yüz parçadan oluşuyor ve bu da yaratığın yüzgeçlerini zarif bir şekilde eğmesini, vücudunu yukarı ve aşağı hareket ettirmesini ve hatta havaya yükseliyormuş gibi başını yukarı kaldırmasını sağlıyor. Tek bir krank, organik olarak mümkün olduğunca ilerleyecek şekilde tasarlanan dişlilerin ve mekanizmaların karmaşık yapısını kontrol ediyor.

Hugger, “Kaplumbağaların yüzdüğü videoları izlemek ve incelemek için önemli bir süre harcandı. Carapace’in hareketlerini gerçek kaplumbağaların hareketlerine yakından benzetmek gerçekten zordu. Bu hareketleri oluşturmak için herhangi bir mekanizma geliştirilmeden önce, heykelin hareketini olabildiğince gerçeğine yaklaştırmak için sayısız saat harcandı,” diyor.

Huggeri ayrıca birkaç soyut ahşap heykelin yanı sıra bir de sinekkuşu yaptı. Bu çalışmaları kendi web sitesinde ve Youtube’da görebilirsiniz.

 

thisiscolossal.com

 

What's your reaction?

tr_TRTurkish