Deepak Chopra ile Fletcher Jones ödüllü fizik profesörü Menas Kafatos’un birlikte kaleme aldığı Evren Sensin – Kozmik Benliğin Keşfi, Epsilon logosuyla raflarda 

İki büyük aklın, Hint asıllı Amerikalı hekim ve alternatif tıp uzmanı Deepak Chopra ile Fletcher Jones ödüllü fizik profesörü Menas Kafatos’un birlikte kaleme aldığı Evren Sensin – Kozmik Benliğin Keşfi, Epsilon logosuyla raflarda yerini aldı. Chopra ve Kafatos’un, gerçekliğin doğasını ve neyin mümkün olduğunu yeniden tanımladığı Evren Sensin, daha verimli, huzurlu ve başarılı bir yaşam sürmek için yeni olanaklar yaratan cevaplar sunuyor. Evren Sensin, kim olduğumuza ve en büyük potansiyelimize ulaşırken dünyayı nasıl daha iyi hâle getirebileceğimize dair cesur ve yeni bir anlayış ortaya koyuyor.

Büyük patlamadan önce ne vardı? Evren neden bu kadar mükemmel bir uyum içinde? Hayat ilk olarak nasıl başladı? Evren Sensin, bu tarz sorular için modern bilimin sunabileceği en iyi yanıtları ve bu yanıtların neden tatmin edici olmadığını anlatıyor. Okurlar, yazarların yaratıcı sürecin nasıl çalıştığını ortaya koyma yöntemleri sayesinde kendilerine dair tamamen farklı bir görüşe ulaşacak ve böylece, yanıtların herkesin kendi deneyiminden geldiği bir evrende yeni keşiflerin yolu açılacak.

Evrenle ilgili çok fazla çözülmemiş bilmece ve cevaplanmamış soru var. İnsanlık tarihindeki iki büyük dünya görüşü olan bilim ve maneviyat, gerçek olanı keşfetmemiz, bu bilmeceleri çözmemiz ve cevapsız soruları yanıtlamamız için katkıda bulunuyor.

Deepak Chopra ve Menas Kafatos’a göre önümüzdeki çağda evren, insan yaşamının kozmosta bir nokta olduğu şekliyle değil, tamamen bir “insan evreni” olarak yeniden tanımlanacak. Evren Sensin, isminden de anlaşılacağı üzere, her birimizin zaman ve uzayın en geniş alanlarına uzanan gerçekliğin yaratıcıları olduğumuzu ifade ediyor.

Banu Tatari’nin dilimize çevirdiği, Deepak Chopra ve Menas Kafatos imzalı Evren Sensin – Kozmik Benliğin Keşfi, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

DEEPAK CHOPRA HAKKINDA

Hint asıllı Amerikalı hekim ve alternatif tıp uzmanı olan Deepak Chopra, TIME dergisine göre 20.yy’da Amerika’nın en önemli 100 insanından biridir. Deepak Chopra, 22 Ekim 1947 tarihinde Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de doğmuştur. Deepak Chopra ilköğrenimini Yeni Delhi’deki St. Columba’s School’da yaptı. 1969 yılında All India Institute of Medical Sciences’tan mezun oldu. 1970 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne goc etti. 1980’li yıllarda meditasyon uygulamalarına başladı. 1984’te, Ayurvedik Tıbbı Amerika Birleşik Devletleri’ne tanıttı ve bir yıl içinde Lancaster, Massachusetts’teki Ayurvedik Stres Yönetimi ve Davranışsal Tıp Sağlık Merkezi’ni kurdu. 1995 yılında Kaliforniya’da Chopra Merkezi’ni kurdu. Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde konuk öğretim üyesi olarak görev yaptı. Ayurvedik Tıp Amerikan Derneği’nin de kurucu başkanıdır. 65’i aşkın kitabı vardır. Bu kitapları 85’ten farklı dile çevrilmiş ve dünyada yaklaşık 20 milyon adet satmıştır. 19 tanesi NY Times Best Seller listesine girmiştir.

DR. MENAS C. KAFATOS HAKKINDA

Dr. Menas C. Kafatos,Chapman Üniversitesi’nde Hesaplamalı Fizik alanında Fletcher Jones ödüllü profesördür. 1967’de Cornell Üniversitesi’nden doktora derecesini alan Kafatos, 1972’de Massachusetts Institute of Technology’de fizik alanında yüksek lisans yapmıştır. NASA Goddard Uzay Ucuş Merkezi’nde doktora sonrası çalışmanın ardından George Mason Üniversitesi’ne katılmış ve 1984-2008 yılları arasında Disiplinlerarası Bilimler Üniversitesi profesörü olmuştur. Dünya Gözlem ve Uzay Araştırmaları Merkezi’nde yöneticilik yapmıştır. 2008 yılında Chapman Üniversitesi’ne katılmış ve 2009 – 2012 yılları arasında dekan olarak görev yapmıştır. Dünya Sistemleri Modellemesinde Mükemmeliyet Merkezi’ni yönetmektedir. Lisans ve lisansüstü öğretim ve araştırma alanlarında yaklaşık 40 yıllık deneyime sahiptir. Çok sayıda kitabı yayımlanmıştır.

What's your reaction?

tr_TRTurkish