Deep Purple Yeni Albüm Öncesi “Lazy Sod” Adlı Yeni Şarkısını Paylaştı

Geçen 25 Haziran akşamı İstanbul’da unutulmaz bir konserde izlediğimiz Deep Purple, 19 Temmuz’da dinleyiciyle buluşacak “=1” albümünden yeni şarkısı “Lazy Sod “u paylaştı.

Şarkı, klasik Deep Purple sound’unu çağrıştıran güçlü gitar riffleri ve karakteristik org tınılarıyla ruhumuzu okşuyor.

Gelecek ay 79 yaşına girecek solist Ian Gillan, dünyanın çalkantılı durumunu yansıtan son derece dürüst şarkı sözlerini aktarıyor, “Dünya yanıyor ve ben kıçımı yataktan kaldıramıyorum / Dünya yanıyor, başımın etrafında duman var.”

Gillan, ROCKS dergisine verdiği son röportajda şarkının adı ve lirik konseptlerinin kökenleri hakkında hoş bir anekdot aktardı.

“Geçenlerde genç bir gazeteci bana hayatım boyunca kaç şarkı yazdığımı sordu. “Asistanım en son yirmi yıl önce saydığında 500’den fazla olduğunu söyledim. Dolly Parton’ın 5.000 şarkısını gösterip bana tembel herif diyene kadar kendimi oldukça başarılı hissediyordum. Elimde olmadan ona hak verdim ve bu konuşmayı not defterime yazdım.”

“=1” grubun, uzun süreli gitarist Steve Morse’un 2022 yılında hasta eşiyle ilgilenmek üzere gruptan ayrılmasının ardından gruba dahil olan gitarist Simon McBride ile ilk albümü olacak. Deep Purple’ın kadrosu klasik üyeler Gillan (vokal), basçı Roger Glover (bas) ve Ian Paice’in (davul) yanı sıra 2002’den bu yana klavyeci olan Don Airey’den kurulu. Yapımcı Bob Ezrin ise yeni albüm için prodüktör olarak geri döndü.

Deep Purple albümü desteklemek üzere, Yes ile birlikte 14 Ağustos’ta Hollywood, Florida’da başlayacak Kuzey Amerika yaz turnesine çıkmaya hazırlanıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish