Dark Tranquillity Yaklaşan Albüm ‘Endtime Signals’dan Yeni Şarkı ‘Not Nothing’i Paylaştı

İsveçli melodik death metal öncüleri Dark Tranquillity, 16 Ağustos’ta Century Media Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Endtime Signals” albümünden üçüncü single olan “Not Nothing”i yayınladı.

Basın açıklamasına göre, “Not Nothing” “insanlığın büyük şemadaki önemsizliği hakkında. Bu felsefi provokasyon ‘Endtime Signals’ın genel kasvetli temalarına kusursuz bir şekilde uyuyor.”

Şarkıcı Mikael Stanne şu yorumu yapıyor: “’Not Nothing’, ‘Endtime Signals’ın varoluşsal bir parçası ve albümün sahip olduğu çeşitliliğin bir kısmını sergilediğini düşünüyoruz. Sesi açın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!”

“Endtime Signals” grubun on üçüncü stüdyo albümü olmasının yanı sıra Century Media Records ile onuncu albüm iş birliğine de işaret ediyor. İsveç albüm listelerinde 2 numaraya kadar yükselen “Atoma” (2016) ve gruba İsveç Grammis ödülünü kazandıran “Moment” (2020) gibi önceki albümlerin başarısının ardından grup, “Endtime Signals” ile müzikal ilerleyişini yeniden tanımlamaya ve üst düzey bir müzik deneyimi sunmaya devam edecek.

Grup albümün ortaya çıkış süreci hakkında şunları söylüyor: “Kısmen yeni bir kadroyla Dark Tranquillity’nin özü olduğunu düşündüğümüz şeye geri dönmek muazzam bir deneyim oldu. Bu bize inşa ettiklerimizi yeniden değerlendirme ve yeni ve heyecan verici bir bakış açısıyla görme fırsatı verdi. Bu da müziğimizin yönlerini yeniden keşfettiğimiz ve bazı unsurlarını eskisinden daha ileri götürdüğümüz odaklanmış ve yoğun bir yazma dönemiyle sonuçlandı. Joakim Strandberg Nilson davul çalma konusunda her şeyin ötesinde bir performans sergilerken, Christian Jansson da onu sert ve hassas bir şekilde takip etti. Bu da yazım ve kayıt sürecinin mümkün olan en iyi şekilde zorlu, farklı ve ilham verici olmasını sağladı.”

Albümü bir bütün olarak değerlendiren grup şu detaylara değiniyor: “Tematik olarak albüm nereye doğru gittiğimizi, içimizde gerçekten ve temelden nelerin değiştiğini ve bununla nasıl başa çıktığımızı ele alıyor. Son zamanlarda o pozitiflik kıvılcımını bulmak zor oldu ve albüm boyunca bir keder duygusu var. Sadece kişisel düzeyde kaybettiklerimizin yasını tutmak anlamında değil, aynı zamanda fedakarlıklarımızın bizi nereye götürdüğü anlamında da.”

Grubun güncel kadrosu vokalde Mikael Stanne, gitarda Johan Reinholdz, elektroniklerde Martin Brändström, bas gitarda Christian Jansson ve davulda Joakim Strandberg Nilsson’dan oluşuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish