Cyndi Lauper, Birleşmiş Milletler Tarafından Onurlandırılıyor

Cyndi Lauper, LGBTQ topluluğu için eşit haklar talebiyle ömür boyu süren savunuculuğu nedeniyle ‘Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’ ve ‘High Note Global Girişimi’ tarafından onurlandırılıyor.

High Note Global Ödülü Lauper’a, ABD İnsan Hakları Günü olan 10 Aralık’ta Los Angeles’taki yıllık “Home for the Holidays” yardım konserinde Kesha tarafından takdim edilecek.

High Note Global Initiative kreatörü David Clark, “2019 High Note Küresel Ödül Ödülü Sahibi olarak Cyndi Lauper’ı tanımak ve onurlandırmaktan mutluluk duyuyoruz” derken “Onlarca yıldır insan haklarını teşvik etti, değişime açık aktif bir katılımcı oldu ve dünyadaki insanlara kendilerine karşı hoşgörülü ve dürüst olmaları için ilham verdi” ifadeleriyle Lauper’ın, müzisyenliğinin yanı sıra hayat felsefesi olarak da ne kadar önemli bir sembol ve örnek olduğunun altını çiziyor.

Müzik dağarcığımıza 1983 tarihli “She’s So Unusual” albümü ve buradan çıkan “Girls Just Want to Have Fun”, “Time After Time” ve “She Bop” şarkılarıyla keskin bir giriş yapan, ardından da 1986’da yayımladığı “True Colors” albümüyle etkisini arttıran Lauper, son olarak 2016’nın Mayıs’ında yayımlanan “Detour” albümüyle seyirciyi selamlamıştı.

Kapak Fotoğrafı: Anthony Harvey/Getty Images, Olivier Awards London in 2016

Pitchfork.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish