Cloudland Canyon’ın Kendi Adını Taşıyan Yeni Albümü Unutamayacağınız Bir Yolculuk

ABD, Memphis merkezli psych / synth grubu Cloudland Canyon, kendi adını taşıyan yeni albümünü 21Temmuz’da Medical Records etiketiyle yayımladı.

Albüm, 2016’da yayımlanan An Arabesque’ten bu yana grubun ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor. Grup, yeni albümün yayını öncesinde “Circuit City”, “Internet Dreams”, “Future Perfect (Bad Decision)” ve “Two Point Zero” olmak üzere dört single ve üç video yayımlandı.

Cloudland Canyon, Kip Uhlhorn (ex-The Red Scare / ex-Panthers) liderliğinde ambient, drone, krautrock, psychedelic, house müzik öğelerini benzersiz bir sonik evrende harmanlamasıyla tanınan Amerikalı bir deneysel müzik projesi olarak çıkıyor karşımıza. Kendi adlarını taşıyan yeni uzunçalarlarıyla grup, ses ve mekânın sınırlarını keşfetmeye devam ederek dinleyiciyi yemyeşil ses manzaraları ve sürükleyici dokular arasında bir yolculuğa çıkarıyor.

2002 yılında kurulan Cloudland Canyon’ın yeni albümlerinin prodüktörlüğünü Spacemen 3/Spectrum’dan Sonic Boom üstlendi.

Kip Uhlhorn her albümünde deneysel pop müziğin sınırlarını zorlarken, karmaşık ve uhrevi kompozisyonlar yaratmak için çeşitli müzisyenler ve yapımcılarla iş birliği yaptı. Bu kez Uhlhorn, hem güzelliğin hem de acının var olduğu ama birbiriyle çelişmediği alternatif bir diyar için tasarlanmış gibi görünen kompozisyonlar üretmek ve yaratmak için öncelikle AI ile iş birliği yaptı. AI, Uhlhorn’un transfigüratif aynanın içine bir adım daha atmasına yardımcı oldu.

Cloudland Canyon’un yolculuğunda yeni bir sayfa açan yeni uzunçalar, grubun ses paletini tekno ve elektronik müzik unsurlarını içerecek şekilde genişletirken, kendine özgü rüya gibi atmosferini de koruyor. Albüm, aynı anda hem fütüristik hem de nostaljik bir sonik manzarada, gün batımına doğru sonsuz bir otoyolda ilerliyormuş hissi uyandıran bir yolculuk.

İster daha önce dinlemiş olun ister grubun müziğiyle yeni tanışmış olun, “Cloudland Canyon” 21. yüzyılda deneysel müziğin olanaklarıyla ilgilenen herkesin dinlemesi gereken bir albüm. Analog ve dijital dokuların birleşimi, hipnotik ritimler ve geniş ses manzaraları ile kısa sürede unutamayacağınız bir yolculuk.

What's your reaction?

tr_TRTurkish