Chris Cornell’in John Lennon “Watching The Wheels” Coverı için Şarkı Sözü Videosu

Chris Cornell’in John Lennon’ın “Watching The Wheels” şarkısına yaptığı cover için yeni bir şarkı sözü videosu yayımlandı.

Şarkı, Soundgarden ve Audioslave solistinin bu ayın başlarında ailesi tarafından dijital olarak piyasaya sürülen son albümü “No One Sings Like You Anymore”da yer alıyor.

Cornell’in 2016 yılında kaydedip tamamladığı son albüm olan albüm 10 cover kayıttan oluşuyor. Şarkılar, Cornell tarafından kendi çalışmalarına ilham veren sanatçıları ve müziği kutlamak için kişisel olarak seçildi ve sıralandı.

Cornell’in, John Lennon, Harry Nilsson, Janis Joplin, Electric Light Orchestra, Lorraine Ellison, Terry Reid, Carl Hall ve Ghostland Observatory’nin şarkılarını seslendirdiği albümde, Prince’in “Nothing Compares 2 U” şarkısının yeni stüdyo kaydı ve bu yıl Cornell’in doğum gününde çıkan ve ona ilk solo Billboard No. 1 ödülünü kazandıran Guns N’ Roses “Patience” yorumu da yerini alıyor.

Cornell’in eşi Vicky, albümle ilgili olarak şunları söylüyor:

Bu albüm çok özel çünkü Chris’in baştan sona yarattığı eksiksiz bir sanat eseri. Şarkı seçimi, en sevdiği sanatçılara ve ona dokunan şarkılara kişisel bir bakış sağlıyor. Yayına sürmek için sabırsızlanıyordu. Bu tatlı acı bir an çünkü burada kendisi yapıyor olmalıydı ama bu özel albümü hem kalp ağrısı hem de sevinçle paylaşıyoruz.”

Dijital müzik platformlarında yayında olan albümün fiziksel sürümünün ise 19 Mart’ta dinleyiciyle buluşması bekleniyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish