Çetin Dilsiz’den Yeni Şarkı: ‘Yol Bozuk’

Çetin Dilsiz’in sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait Garaj Müzik etiketli teklisi ‘Yol Bozuk’, klibiyle birlikte 28 Haziran Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Müzisyen şarkıyla ilgili şu detaylara değiniyor: “‘Yol Bozuk’, geçmişte yaşadığı bir aşk hikâyesinden kalan duyguları yüzünden geceleri uyuyamayan ve bu nedenle hayattan bezip terk etme duygusuna sığınan adamın hikâyesini anlatan bir rock şarkısıdır. Yol Bozuk isimli projede soundu hem clean hem drive tonda tutarak şarkıya esnek bir hava sağladık.”

Çetin Dilsiz söz ve müziği kendine ait olan şarkılarına 2020 yıllarında İstanbul’da başladı. Şarkılarında alternatif rock soundunun yanında indie tonlarını da kullanarak üretimine devam eden Çetin Dilsiz, 2022’de “Yıldızlar Üstüne Parlıyorken” isimli şarkısını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra dinleyici kitlesini büyüttü ve olumlu tepkiler aldı. Sonrasında birçok tekli yayımlayan Çetin Dilsiz, ‘Zehir’, ‘Beni Böyle Hatırla’ ve ‘Dokunmak Kadarmış Aşk’ isimli şarkılarıyla alternatif dalda kendine yer edindi. Söz yazarlığı ve bestecilik kariyerinde kendini belirli bir kalıba sıkıştırmayıp şarkılarını dinleyicilerine sunan Çetin Dilsiz yeni şarkılarıyla üretimine devam ediyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish