Brad Pitt, Britanya Grand Prix’sinde Lewis Hamilton’ın da yapımcısı olduğu Formula 1 filmi için direksiyon başına geçiyor

Joseph Kosinski’nin yönettiği filmin direksiyonundaki stüdyo Apple filmin isminin F1 olduğunu doğruladı. F1, 27 Haziran 2025’te vizyona girecek.

Pitt, Formula 1’e geri dönen eski bir pilotu canlandırırken Damson Idris de onun kurgusal APXGP takımındaki arkadaşını oynuyor.

Javier Bardem, Kerry Condon, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia ve Samson Kayo sporun gerçek hayattaki devleriyle birlikte gerçek Grand Prix hafta sonlarında çekilen aksiyon dramasının kadrosunu tamamlıyor. Posterde kaskını takmış takım elbiseli Pitt yer alıyor.

Formula 1 camiasıyla işbirliği içinde yapılan F1’in yapımcıları arasında Jerry Bruckheimer, Chad Umman ve yedi kez F1 şampiyonu Lewis Hamilton da var.

Pitt ve Idris daha önce geçtiğimiz Temmuz ayında Britanya Grand Prix’sinde, yakında çıkacak olan film için F1 şampiyonu Max Verstappen ve yarışçı Carlos Sainz ile birlikte fotoğraf çektirdikleri sahneleri çekerken görülmüştü. O dönemde Sky News’e konuşan Pitt, filmle ilgili bazı detayları açıklayarak karakterinin 1990’larda yarıştığını ancak korkunç bir kaza ve saçmalık yaşadığını ve ortadan kaybolduğunu paylaştı.

Bardem’in son sırada yer alan bir takımın sahibini canlandırdığını ekledi. Pitt “Gridde 21-22 öndeler, hiç puan alamadılar ama Damson Idris’in canlandırdığı genç bir fenomene sahipler ve beni bir nevi Hail Mary gibi oyuna getiriyorlar ve büyük şakalar başlıyor” dedi.

Gelecekteki yüksek hızlı sürüş hakkında “Hiç bu kadar G kuvvetini görmediniz” diye dalga geçti.

What's your reaction?

tr_TRTurkish