Bosphoroots ve Kamufle’den Ortak Çalışma: ‘Bomboklan’ Yayında

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan ‘Hayal’ adlı çalışmasıyla ulusal ve uluslararası platformlarda yer alan Türkiye’nin önde gelen Reggae gruplarından Bosphoroots, yeni çalışması için önemli Hip-Hop ve Rap sanatçısı Kamufle ile bir araya geldi. ‘Bomboklan’ adlı Reggae ve Hip-Hop janrlarını harmanlayan çalışmanın dijital dağıtımını Kahuna üstleniyor.

Bunların işi gücü anca zulüm. Çünkü istemezler hiç demezler sen kal özgür.”

Kahuna Music ve Dikkat Records’un ortak çalışması olan yeni parçada erken dönem reggae tınılarının, rap ile buluşmasına kulak veriyoruz. Etkili ve direniş temalı sözlerin; enerjik ve mutlu bir alt yapıyla buluştuğu çalışmanın adı da Reggae müzik için en önemli ülkelerden biri olan Jamaika’ya dayanıyor. Jamaika Patoisi dilinde argo bir kelime olarak geçen “Bomboclaat” şarkının adına ışık tutuyor.

Sözlerinde Koray Sürücü (Levvera) ve Basri Fırat Bayraktar’ın (Kamufle) yer aldığı parçanın bestesi de Koray Sürücü imzalı. Çalışmanın aranjmanında Koray Sürücü, Yüce Akın, Yağız Kayaoğlu, Ergin Can Turhan, Alp Görener, Önder Mutlu ve Mert Fehmi Alatan’dan oluşan Bosphoroots ekibi yer alırken; prodüksiyonda ve mixing’de Ali Burak Şahin ve mastering’de Utku Ünsal yer alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish