BluTV’den yenilik: Discovery’nin Video Hizmeti discovery+, BluTV’de Yayına Başladı

Discovery’nin gerçek hayata dayalı eğlence içeriği sunan global çevrimiçi video hizmeti discovery+, BluTV’de yayına başladı. 

BluTV Kurucusu veCEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ile Discovery CEEMEA (Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya) Bölge Müdürü ve Grup Başkan Yardımcısı Jamie Cooke tarafından düzenlenen online basın toplantısında Discovery’nin gerçek hayata dayalı eğlence içeriği sunan global çevrimiçi video hizmeti discovery+’ın BluTV’de yayına başladığı duyuruldu.

BluTV aboneleri, discovery+ için ayrılan özel alanda Discovery Channel, TLC, DMAX, ID ve Discovery Science gibi Discovery’nin global markalarından discovery+ içeriklerini istedikleri zaman izleyebilecek. Ayrıca Eurosport 1 ve 2’nin canlı premium spor yayınları da BluTV’de olacak.

discovery+ İçerikleri, İzleyiciyle BluTV’de Buluşacak

BluTV'de

discovery+; Donald Trump: A Faking It Special, Super Soul – Oprah, Gold Rush: Freddy Dodge’s Mine Rescue, 90 Day Diaries, Amy Schumer Learns to Cook ve Lady Gucci gibi sayısız özel discovery+ orijinal yapımıyla izleyici karşısına çıkacak. Orijinal yapımların yanı sıra Altın Peşinde, Tamirat Tadilat, Ölümcül Av, Evliliğe 90 Gün ve Emlak Avcıları Türkiye gibi Discovery’nin dünya çapında beğeniyle takip edilen programları da platformda yer alacak. Ayrıca sporseverler Olimpiyat Oyunları, Roland Garros ve Giro d’Italia gibi ikonik spor etkinliklerinin keyfini çıkarabilecek.

Discovery Inc. ve BluTV, Discovery’nin BluTV’ye yaptığı yatırımı da içeren stratejik ortaklıklarını Ocak ayında duyurdu. Bu yatırımla Discovery, BluTV’nin %35 hissedarı oldu. Bu iş birliğinin sonucunda BluTV’nin içerikleri, Nisan ayında Orta Doğu ve Afrika’nın önde gelen abone bazlı online video izleme platformlarından biri olan STARZPLAY’de yer almaya başladı.

kaynak

What's your reaction?

tr_TRTurkish