Black Label Society’nin Yeni Albümü “Doom Crew Inc.” Yayında

Zakk Wylde kaptanlığında eylemlerine devam eden Black Label Society’nin, “Doom Crew Inc.” isimli on birinci stüdyo albümü yayında.

Geçen Ağustos ayının son haftası, çıkış şarkısı “Set You Free” ile duyurusu yapılan ve on iki şarkının yer aldığı albüm, grubun Heavy Metal’den Southern Rock ve Blues temelli karakteristik melodi zenginliği içinde öne çıkan duble gitar işçiliğiyle keyifli bir dinleme seansı sunuyor.

Kendi ev stüdyosu Black Vatican’da kaydedilen albümde Zakk, uzun süredir çalıştığı basçı John “J.D” DeServio ve davulcu Jeff Fabb’ın yanı sıra gitarist Dario Lorina ile solo ve gitar bölümlerini ince ince paslaştıkları güçlü bir albüm ekliyor grubun kataloğuna.

Wylde basın açıklamasında, gitarist Dario Lorina’nın yeni albümde büyük bir rol oynadığını belirtirken “Her zamankinden daha fazla çift gitarlı bir albüm” ifadesiyle albüme dikkat çekerken, şu detaylara değiniyordu, “Armoni hatları, ahenk ve karşılıklı soloları ile The Allman Brothers veya Judas Priest olsun  bir çift gitar grubu. Hem kalabalığa karıştığımız hem de ‘Fire It Up’ gibi şarkıları uzattığımız canlı şovlardan kaynaklandı.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish