Bir Thrash Metal Hikâyesi “Murder in the Front Row”dan Fragman Geldi

Sinema salonlarını müzik hakimiyetine alan “Bohemian Rhapsody” fırtınası sonrası halihazırda gösterime giren ve yapım aşamaları süren müzik temalı film ve belgeseller vesilesiyle görülüyor ki 2019 hayli müzik dolu bir yıl olacak.

Yakın zamanda vizyon tarihi bekleyen, Elton John’un çıkış yılları ve yükselişine odaklanan “Rocketman”in yanı sıra sert müzik kulvarında da fırtınalar kopartacak yapımlar birbiri ardına izleyici karşısına çıkıyor.

Geçtiğimiz ay adından sıklıkla söz ettiren, yönetmenliğini Jonas Akerlund yaptığı, Michael Moynihan ve Didrik Soderlind’in kitabına dayanarak Norveç black metalinin ilk günlerini öne çıkaran bir biyografik film olan “Lords of Chaos”un ardından, 22 Mart’ta Netflix üzerinden gösterime giren ve rock tarihinin en sansasyonel topluluklarından Mötley Crüe’nun tabiri yerindeyse kirli çamaşırlarını ortaya seren “The Dirt”, büyük ses getirerek üzerine kafa yorulan yapımlar olmayı başardılar.

Şimdi ise Brian Lew ve Harald Oimoen’in Bazillion Points fotoğraf koleksiyonuna dayanan “Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story” isimli yapım gösterim tarihini bekliyor.

Murder in the Front Row”u diğerlerinden ayıran özellik ise kurgulanmış bir hikaye değil bir belgesel olması. Durum böyle olunca da karşımıza çıkan yapımın, San Francisco Bay Area’nın thrash efsaneleriyle yapılan röportajlar ve birbirinden mühim fotoğraflar ışığında yükseldiğini söylemek mümkün. Adam Dubin yönetmenliğnde ve komedyen Brian Posehn’in söyleşi ve anlatımıyla öne çıkan keyifli hikâyeler bütünüyle meydana gelen film, thrash metal’in kurulum aşaması ve yükselişi hakkındaki ipuçlarını açığa çıkarıyor.

Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax, Exodus, Testament, Death Angel, Possessed ve daha birçok topluluğu içeren, Dave Mustaine, David Ellefson, Gary Holt, Alex Skolnick, Chuck Billy, Mark Osegueda, Rick Hunolt, Robb Flynn, Phil Demmel, Steve Souza, Paul Bostaph gibi isimlerin başrolde olduğu, bol laflamalı ve ilgi çekici arşiv görüntülerinin yer aldığı film, bir müzik türünün alt başlığı olarak ortaya çıkıp milyonları peşinden sürükleyecek büyüklüğe ulaşan thrash metal sahnesinin kahramanlarına mikrofon uzatıyor.

Murder in the Front Row”un İlk gösterimi 20 Nisan’da San Francisco’da gerçekleştirilecek.

Filmden yayımlanan ilk fragmana aşağıda göz atabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish