Billy Idol Yeni EP’sini Duyurdu, Yedi Yıl Aradan Sonra İlk Şarkını Paylaştı “Bitter Taste”

Billy Idol yedi yıl aradan sonra ilk yeni şarkısıyla geri döndü. Idol, çıkış single’ı “Bitter Taste” ile birlikte yeni EP’si “The Roadside”ı da duyurdu.

Yeni şarkı “Bitter Taste” yapımcı Butch Walker iş birliğinde kaydedilirken, Idol’ün uzun zamandır ortak şarkı yazarı ve gitaristi olan Steve Stevens’ı da içeriyor.

Şarkı, Idol’ün 1990’da ciddi şekilde yaralanmasına neden olan motosiklet kazasını yansıtıyor. Idol bir basın açıklamasında, “Kesinlikle, motosiklet kazası arınma, uyanma anıydı. Bir parçam o yol kenarında kaldı. Ama sonuçta mutlaka kötü bir şey değildi; bir uyandırma çağrısıydı. Belki de o yol kenarında saygısız genç Billy’yi geride bırakıp daha özenli bir baba ve daha duyarlı bir müzisyenin kapısını açtım.

EP, 17 Eylül’de The Beatles efsanesi George Harrison tarafından kurulan ve şimdi oğlu Dhani Harrison ve David Zonshine tarafından yönetilen Dark Horse Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Idol yakın zamanda Miley Cyrus’un 2020 albümü “Plastic Hearts”ta “Night Crawling” şarkısında pop yıldızıyla iş birliği yapmıştı.

Yeni şarkı “Bitter Taste”, şarkı listesi ve kapak görseli hemen burada.

Billy Idol “The Roadside EP” şarkı listesi:

  • 01. Rita Hayworth
  • 02. Bitter Taste
  • 03. U Don’t Have To Kiss Me Like That
  • 04. Baby Put Your Clothes Back On

What's your reaction?

tr_TRTurkish