BİFO, Beethoven’ın 250. doğum yılını iki muhteşem konserle kutluyor

23 Ocak Perşembe akşamı Lütfi Kırdar ICEC’te gerçekleşecek konserlerin ilkinde; Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO’nun konuğu piyanist Rodolfo Leone olacak.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Beethoven yılı olarak da anılan bu sezonda, iki çok özel konserle büyük bestecinin 250. doğum yılını kutluyor. Konserlerin ilki, 23 Ocak Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te. Günümüzün usta yorumcularından piyanist Rodolfo Leone’un BİFO’nun konuğu olacağı Beethoven’a Armağan – I adlı bu konserde, büyük bestecinin; Opus 62 Coriolan Uvertürü, Opus 73 “İmparator” başlıklı piyano konçertosu ve Opus 67 5. Senfoni adlı eserleri seslendirilecek.

Beethoven’ın 250. doğum yılına adanan ikinci konser ise, aynı zamanda BİFO’nun sezon kapanış konseri olacak. Sascha Goetzel’in yöneteceği orkestra; dünyanın en iyi ses topluluklarından biri olarak anılıp geçen yıl BİFO seyircisini de büyüleyen Salzburg Bach Korosu ile Ekaterina Siurina,Elena MaximovaPeter Sonn ve Bogdan Baciu gibi yıldızlara eşlik edecek. BİFO, 14 Mayıs Perşembe akşamı düzenlenecek ve bestecinin başyapıtı olarak kabul edilen 9. Senfoni’nin seslendirileceği bu konserle yine unutulmaz bir geceye imza atacak.

Saat 20.00’de başlayacak, Beethoven’a Armağan – I konseri öncesinde, 19.00 – 19.40 saatleri arasında, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Balimoderatörlüğünde Dolmabahçe Salonu’nda konser üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

PROGRAM

BEETHOVEN’A ARMAĞAN – I

Tarih: 23 OCAK 2020 PE 20.00

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

SASCHA GOETZEL şef
RODOLFO LEONE piyano

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi 
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

BEETHOVEN Coriolan Uvertürü, Op. 62
BEETHOVEN 5. Piyano Konçertosu, Mi bemol Majör, Op. 73, “İmparator”
BEETHOVEN 5. Senfoni, Do minör, Op. 67

What's your reaction?

tr_TRTurkish