berkcavdar’ın Yeni Teklisi “Sandalyemi Tutmayın Geri Döner Miyim Bilmiyorum” Yayında

2021 yılında berkcavdar adı altında üretimlerini yayınlamaya başlayan Berk Çavdar, dördüncü teklisi “SANDALYEMİ TUTMAYIN GERİ DÖNER MİYİM BİLMİYORUM” ile dinleyenlerini bir kez daha selamlıyor!

Yeni teklide berkcavdar, 20’li yaşların ikinci yarısında belki de kaçınılmaz olarak aklımızda yer edinen pişmanlıkları, hataları ve acabaları tartışıyor. Geçmişe takılı kalmanın ne kadar tehlikeli olduğunun farkında olan anlatıcı, hatalarını tekrar etmemek için geçmişten ders çıkarırken aynı zamanda önüne bakmaya çalışıyor. Geçmiş, bugün ve gelecek arasındaki dengeyi sağlamaya çabalarken parça ilerledikçe kendini mental bir kaosa sürüklenmiş halde buluyor.

“SANDALYEMİ TUTMAYIN GERİ DÖNER MİYİM BİLMİYORUM”un enstrümantal yapısı, hip-hop, r&b, funk ve jazz gibi birçok müzik türünden ilham alır. Bu yapıya eşlik eden vokal akışları, hece ölçüleri ve kafiyeli ilerleyişi ile şarkıya ağırlıklı olarak hip-hop ve r&b’ye yaklaşan bir his verir. Güçlü ve kaotik outro; yırtıcı gitarlar, melodik piyano akorları, sinematik synthesizer vuruşları ve daha birçok katman ile berkcavdar’ın müzikal yolculuğunun bir özeti niteliğinde.

berkcavdar’ın yeni teklisi “SANDALYEMİ TUTMAYIN GERİ DÖNER MİYİM BİLMİYORUM” BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

What's your reaction?

tr_TRTurkish