Benjamin Barakat’tan Ürdün Gecelerinin Çarpıcı Fotoğrafları

Benjamin Barakat’ın fotoğrafları, gece gökyüzüne baktığınızda görebileceklerinizin etkileyici birer örneği. Ödüllü fotoğrafçı son seyahatleri sırasında Ürdün’de hayranlık uyandıran manzaralar yakaladı. Barakat, The Inspirationgrid’e süreci ve dizinin ardındaki ilham kaynağından bahsetti:

“Gece gökyüzünden her zaman etkilenmişimdir ve fotoğrafçılığa ilk olarak böyle başladım.”

“Bu işi dört yıldan fazla bir süredir yapıyorum ve şimdi başkalarına öğretmek, bilgiyi paylaşmak ve başkalarına daha fazla dışarı çıkıp gece gökyüzüne bakmaları için ilham vermek amacıyla uluslararası turlara liderlik edecek kadar şanslıyım. Yarı Lübnanlı olarak amacım, Orta Doğu’yu daha fazla keşfetmek ve diğer insanları bu yerleri ziyaret etmeye teşvik etmek için güzel manzaraların farkındalığını paylaşmaktı.”

Benjamin’in güzel çalışmalarının daha fazlasını görmek ve fotoğraf turları hakkında daha fazla bilgi edinmek için internet sitesini ziyaret edin.

Beni Ürdün’e ilk çeken şey Petra’ydı ve onu gece gökyüzünün altında fotoğraflamak en büyük dileğimdi.

Dünyanın yedi harikasından birine kapanış saatlerinde girmek kolay değil, bu yüzden böyle bir erişim elde etmek için yerel Bedevi halkıyla bir ilişki kurmam gerekiyordu.

Wadi Rum, en karanlık gökyüzü sahip olması ve nefes kesici manzaralarından bazılarıyla Ürdün’ün sunduğu bir başka etkileyici olaydır. Hepsini fotoğraflamadan önce, resim koleksiyonumdaki tüm noktaların coğrafi etiketini yerel halkla planlamak için bir yıldan biraz fazla zaman harcadım.

Koleksiyonumdaki tüm görüntüler, Ürdün boyunca bu destansı güzergah ve yolculukta 11 kişilik bir gruba liderlik ettiğim fotoğraf turum sırasında çekildi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish