Baturalp’in Yeni Şarkısı ‘Vejetaryen Vampir’ Yayında

Geçtiğimiz aylarda Aşk Bi’ Sinema Filmi teklisini yayımlayan Baturalp, Vejetaryen Vampir isimli yeni şarkısını dinleyicileriyle buluşturdu.

14 Haziran’da yayınlanan şarkının sözü müziği düzenlemesi Baturalp’e ait, mix ve mastering işlemleri ise Anıl Ulusoy imzası taşıyor. Indie rock türündeki Vejetaryen Vampir, retro-elektronik tınılarıyla dinleyenleri 2000’lerde bir yaz akşamı diskosuna götürüyor. Önceki şarkılarından farklı bir soundla dinleyicilerini şaşırtan Baturalp, sürprizlerle dolu diskografisine bu şarkıyla yeni bir boyut kazandırıyor.

Baturalp, şarkının özeleştirilerle dolu sözlerinde bilincini kaybedecek kadar kendini gecenin akışına bırakan ve bu şekilde kendinden ve düşüncelerinden kurtulmayı isteyen birini anlatıyor. Katharsisini dans ederek yaşayan herkesin kendine yer bulacağı sanal bir rave partisi olan Vejetaryen Vampir, kendini kaybetmek isteyen herkesi karanlık atmosferine davet ediyor.

Baturalp şarkıyla ilgili şu detaylara değiniyor: “Eskiden sahilde denizden çıktıktan sonra dondurma yiyerek saçma sapan ama güzel şarkılar dinlerdim ve o esnada dondurmam istikrarlı bir şekilde erirdi, öyle bi şarkı yapmak istedim, geceleri dans edesim gelir ve bazen sarhoş olup tek başıma dans ederim, kendime dans etmelik şarkı yaptım, altyapısını odamda kaydettim ve bunu yaparken eğlendim, vejetaryen vampir olur mu demeyin! Olur… Et yemez ama kanını emer, güler yüzlüdür ama insanı da sömürür, sivrisinek gibidir ama değildir de mesela vızzz diye ses çıkarmaz, biraz içki içer azıcık homurdanır.”

Yayımlanan şarkılarının arka planında yaratımına hız kesmeden devam eden Baturalp’in yeni şarkılarından haberdar olmak için Baturalp’i Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish