Barış Akarsu’yu Anıyoruz

29 Haziran 2007 Cuma akşamı Bodrum’dan gelen üzücü bir haber ile Barış’ımızın, Barış Akarsu’nun kaza haberini almıştık maalesef. Büyük kitlelerin onu tanımasını sağlayan, 2004 yılında katıldığı Akademi Türkiye yarışmasından itibaren hem sesi hem de kişiliği ile tüm ülkenin yüreğinde taht kuran Barış, çok sevilen Yalancı Yarim dizisinin son bölümlerinin çekimleri için Bodrum’daydı ve tam da doğum gününün kutlanacağı akşam bu talihsiz kaza onu sevenlerinden ayıracaktı.

Beş gün Bodrum’da hastanede yoğun bakımda kalan Barış’ın vefat haberi 4 Temmuz 2007’de kamuoyuyla paylaşıldı. Bu üzücü süreçte tüm ülke onun için dualar etmiş, hayata tutunması için gönül birliği yapıp en yüksek enerjilerini göndermişti.

Müzik kariyeri uzun sürmese de herkes tarafından takdir toplayan “Islak Islak” ve “Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek” ve vefatı sonrası yayımlanan “Ayrılık Zamansız Gelir” isimli albümleri ile şarkıları dillerden düşmeyen Barış, bu geçen süreçte sayısız konsere imza atmıştı. Bu konserlerin birçoğu yardım konseri olurken böyle hassas konulara da dikkat çekmesi bakımından da üzerine düşeni yapmıştı.

Hayatından esinlenerek çekilen “Barış Akarsu Merhaba” isimli film ise yaşamına ve kısa süren kariyerine bir saygı duruşu olarak 2022 yılının Kasım ayında vizyona girmişti.

Son ana kadar protest ve yardımsever kimliği ile herkese örnek olan Barış’ı vefatının bu on yedinci yılında yüreğimizde yaşatmayı sürdürüyor ve sevgiyle anıyoruz.

Özledik…

What's your reaction?

tr_TRTurkish