BAHR’ın ilk Kısaçaları “I Resist” Yayında

Neyse ki içinde bulunduğumuz şartlarda dahi müzik hız kesmiyor ve memleket rock sahnesi dinleyiciye yeni cevherler sunmaya devam ediyor.

Bu cevherlere verilebilecek yeni örneklerden biri de İstanbul çıkışlı folk rock üçlüsü BAHR.

2019 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği 21. Battle of the Bands yarışmasını birincilikle tamamlayan grup, ilk kısaçaları “I Resist”i, geçen Haziran’da Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle yayına sürdü.

Altı şarkının yer aldığı albümden “Those Streets” şarkısı için çekilen klip ise albümün yayınıyla birlikte dinleyiciyle buluştu.

Müziğini Indie folk kulvarına konumlandıran BAHR’ın temelleri 2016 yılında şarkıcı/şarkı yazarı Yusuf Bahar ve davulcu/perküsyoncu Nihal Saruhanlı ile atılırken, 2019 yılında bas gitarda Ceren Bettemir’in dahil olmasıyla ekip bugünkü şeklini almış.

Batı folk tınıları ve doğu kültüründen ilham aldıklarını vurgulayan grubun şarkılarında 90’lar rock hissiyatının izlerini sürmek mümkün.

Hem nitelikli şarkı sözleri hem de zaman zaman Pixies ve New Model Army renklerine bürünen melodik, ritimsel yapısıyla albüm, loş ve koyu tonları keyifli ve heyecan dozu yerinde bir karışımla dinleyiciye sunarken son dönemi en dikkat çekici ve farklı albümlerinden biri oluyor.

Albümden “Those Streets”in Ebru Gümrükçüoğlu yönetmenliğinde çekilen klibi hemen burada.

What's your reaction?

tr_TRTurkish