Babua’dan Bir Geçmişten Kaçış Şarkısı: “Kaç”

Babua’nın yeni teklisi “Kaç”, Ellipsis etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Tüm şarkılarındaki “geçmişi anma” hikayelerini bu sefer “geçmişten kaçma” fikri ile değiştiren sanatçı, “Kaç” şarkısının bütününe ritmik bir anlatım yayıyor.

Şarkının ortalarında hızlanmasının sebebini koşmaya başlamakla özdeşleştiren sanatçı, gerçekten mi kaçtığı ya da öyle mi hissetiği sorusunun cevabını dinleyicisine bırakıyor ve bu meçhul duygularından birini gizemli bir şekilde ortaya koyuyor.

Çocukluğundan bu yana hoşuna giden tınılarla hayatında müziğini nefesine dönüştüren “Babua” (Dede) mahlası ile Çağatay Atik, rock sezintileriyle synth devrini sentezleyerek ilk parçalarını yayınlamaya başladı. Kendi duygularını sadece kendi ifade edebilir düşüncesiyle 2019’da bir rock grubuyla başlayan serüveninden sonra “Mavi” ve “Esinti” teklileriyle yoluna tek başına devam etti. O geçmişi anma hikayelerinden sonra bu sefer “Kaç” teklisiyle beraber sert-duygusal bir kaçış hikayesine şahit oluyoruz.

Söz, müzik, düzenleme, prodüksiyon ve vokalde Babua yani Çağatay Atik imzası taşıyan şarkının, mix işlemlerinde Çağan Tunalı ve Emre Yaldaram, mastering aşamasında da yine Çağan Tunalı’yı görüyoruz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish